Paralyzér ako skvelý pomocník v nebezpečných situáciách

Štandardný

Ak ste často vystavovaný nebezpečným situáciám, je na čase popremýšľať o tom, ako sa s nimi vysporiadať. Poznáme viacero spoľahlivých prostriedkov sebaobrany a medzi ne patrí aj paralyzér. Ten funguje na princípe zasiahnutia svalového a nervového aparátu elektrickým prúdom. V paralyzéri sa nachádzajú dvojstupňové meniče, cez ktoré prechádza elektrický prúd a zvyšuje napätie na stovky tisíc až milióny voltov. O tom aké druhy paralyzérov poznáme a podľa čoho si ich vyberať, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

paralyzéry

Klasický a najbežnejšie používaný paralyzér

Podľa čoho vybrať ten správny paralyzér

Pri výbere by ste sa mali najprv zamerať na vonkajšie parametre, ako farba či veľkosť. Samozrejme, že voľba farby je len na vás a veľkosť si tiež prispôsobte vašim požiadavkám. Ak potrebujete byť neustále pripravení vyberajte menšie paralyzéry, ktoré sa vám vojdú do kabelky či vrecka. Dôležitým parametrom pri výbere tohto obranného prostriedku je jeho napätie. Najčastejšie sa pri hľadaní stretnete s napätím 200 tisíc až 500 tisíc voltov, no tie najúčinnejšie dosahujú hodnotu až desať miliónov.

Pri týchto číslach je dôležité si dať pozor na výrobcu. Pri renomovaných a osvedčených značkách sa totiž môžete spoľahnúť, že uvedené hodnoty zodpovedajú skutočnosti. Ďalšou podstatnou vecou, na ktorú by ste sa mali zamerať je batéria. Tu máte dve možnosti, a to paralyzéry s integrovanou batériou alebo paralyzéry s vymeniteľnou deväť voltovou batériou. Ak teda nemáte čas nabíjať paralyzér, lepšou voľbou je práve vymeniteľná batéria.

paralyzér

Ženský paralyzér v podobe rúžu

Paralyzéry nájdeme v rôznych formách

Okrem klasických paralyzérov, ktoré sa vyrábajú v rôznych veľkostiach či farbách, poznáme aj mnoho nezvyčajných tvarov. Starších ľudí by mohli osloviť paralyzujúce paličky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú rovnako ako klasické, no pomocou tlačítka môžu vydávať elektrický prúd. Pre starších ľudí je to teda veľmi dobrý spôsob, ako sa ubrániť v rizikovej situácii. Okrem takýchto paličiek na trhu nájdeme množstvo podobných nápadov, ako paralyzér v podobe pera, baterky či dáždnika. Viac info o paralyzéroch TU.