Akú pec na pizzu pre menšiu gastro prevádzku

Štandardný

Uvažujete o otvorení svojej prvej pizzerie alebo chcete rozšíriť ponuku pre svojich hostí o pizzu vo svojej už existujúcej menšej gastronomickej prevádzke? Prvá vlastná pizzeria je zvyčajne miesto, kde len rozvíjame svoje zručnosti v riadení cateringového podnikania. Často sa to spája so zodpovedajúcim menším rozpočtom, ako aj aj s obmedzeným využiteľným priestorom. Jeho správne rozmiestnenie je dôležité nielen v miestnosti pre hostí, ale predovšetkým aj v kuchyni. Práve kuchyňa je srdcom každej reštaurácie. Vďaka vysokej kvalite predávaných produktov sa bude môcť celý podnik správne rozvíjať. Získavať si čoraz väčšiu obľubu a hostia sa budú častejšie vracať. A bez kvalitnej a do našej prevádzky vhodnej pece na pizzu sa vám to nemôže podariť.

Pec na pizzu v gastro prevádzke
Malá pizzeria môže byť dobrým startom podnikania v gastro biznise.

Pec na pizzu potrebuje vhodný priestor

Pri kúpe pece pre malú pizzeriu by ste mali pamätať na také aspekty, ako sú:

  • typ zdroja vyhrievania – aktuálne na trhu nájdete zariadenia vyhrievané drevom, plynom alebo elektrinou
  • dostupný priestor – pri výbere pece by ste mali presne vedieť, koľko priestoru mu môžeme vyhradiť; v prípade menších priestorov to bude samozrejme patrične menšia piecka
  • vysoká kvalita pece – aj keď sa rozhodneme pre kompaktnejšie zariadenie, nemusíte rezignovať na kvalitu; preto je potrebné oboznámiť sa s technickými parametrami, overiť si okrem iného aj to, koľko pizze môžete umiestniť na dno pece súčasne.
  • rozpočet – žiaľ, všetko závisí od peňazí; ak práve začíname prevádzkovať stravovacie zariadenie, môžeme mať oveľa nižší rozpočet; našťastie menšie pece na pizzu sú väčšinou aj lacnejšie
Malá pec
Aj s malou pieckou upečiete perfektnú pizzu.

Statické alebo rotačné

V súčasnosti sú na trhu dostupné nielen statické riešenia, ale aj také pece, ktoré sú vybavené otočným tanierom. Umožňuje to jednoduchšiu a efektívnejšiu prípravu viacerých porcií pizze súčasne. Pred akýmkoľvek rozhodnutím a ešte pred oboznámením sa s ponukou na trhu, je dobré vedieť, čo skutočne očakávame. Základným faktorom je nepochybne aj počet hostí, ktorých plánujeme obslúžiť. Overte si tiež, koľko miesta vo vašich priestoroch ste schopní vyčleniť pre tento typ zariadenia. Alebo aj či pec postavíme na mieste alebo ju nainštalujeme dodávanú celú. Rozhodnutie je len a len na vás samotných.