Pelechy pre psíkov – pohodlné a bezpečné miestečko!

Štandardný

Nielen ľudia, ale aj zvieratá majú svoje obľúbené miestečko, kde si môžu dopriať dokonalý odpočinok a relax, napr. v príjemnom hrejivom pohodlí pelechu a tak ak máte doma psíka, ktorý je pre vás rovnocenným členenom rodiny, určite vám pojem pelechy pre psíkov nie je cudzí a s výberom tohto pohodlného gauča či postieľky pre psíkov už máte možno aj určité skúsenosti. Vybrať však tie ideálne a správne pelechy pre psíkov nemusí byť vždy jednoduché, najväčšie sklamanie však prichádza najmä vtedy, ak sa v ňom nakoniec (aj napriek všetkej vašej snahe) domácemu miláčikovi nepáči a nevie sa v pelechu akosi zabývať. Ako sa teda pokúsiť vybrať pelechy pre psíkov, ktoré im budú vyhovovať a stanú sa pre nich obľúbeným miestom na odpočinok?

pelechy pre psíkov

Pelechy pre psíkov predstavujú najobľúbenejšie miesto pre ich oddych.

Pre malých psíkov menšie a pre veľkých priestranné

Pelechy pre psíkov by sme mali vždy vyberať v optimálnej veľkosti vzhľadom na ich vzrast tak, aby psíkovi poskytovali dostatok priestoru, ale zase nie prehnane veľké. Pelechy pre psíkov musia byť primeranej veľkosti a tvaru tak, aby sa psík cítil pohodlne a pritom v bezpečí a chránený. Preto by malo byť samozrejmosťou, že skutočne veľký, priestranný pelech doprajeme len veľkým plemenám a pre menších zvolíme pelech približne v ich veľkosti (s ohľadom na polohu, v ktorej spia) s rezervou niekoľkých centimetrov naviac. Ak máte doma šteniatko, budete musieť do pelechu investovať aj keď vyrastie, pretože na začiatok potrebuje niečo menšie a primerané.

pelechy pre psíkov

Pre pocit bezpečia a pohodlia sú pelechy pre psíkov ako stvorené.

Pelechy pre psíkov – umiestnenie, materiál a údržba sú dôležité

Ak vyberáme pelechy, s ktorými aj pravidelne cestujeme (napr. na chatu), mali by sme zvoliť praktické skladné prevedenia, ktoré sa dobre čistia a sú vhodné aj na cestovaniedovolenky. S tým úzko súvisí aj voľba vhodného materiálu (napr. možnosť prať poťah či pelech) aj v pračke. Nemenej dôležitým kritériom výberu je aj jeho umiestnenie, napr. v interiéri, kde ho pred prievanom chráni nábytok alebo vonku na terase či na chodbe, kde sú lepším variantom pelechy so zdvihnutými okrajmi, ktoré psíka chránia.