Pestujeme papriky a používame hnojivo na papriku na báze prírodného zeolitu

Štandardný
Hnojivo na papriku

Každý dnes hľadá BIO – tak prečo nepestovať doma?!

Možnosť vypestovať si papriku vo vlastnej záhradke alebo skleníku je na nezaplatenie. Paprika v obchode môže byť pekná, veľká, ale nevieme čo všetko bolo použité na jej pestovanie a čím prešla kým sa dostala až na pult. Keď si pestujeme papriku doma, 100% vieme, čo jeme. Ak paprike poskytneme všetko potrebné (dobrú pôdu, dostatok vlahy, hnojivo na papriku), tak nie je dôvod prečo by doma vypestovaná paprika nemohla byť veľká a pekná.

Začíname s priesadami

Paprík je naozaj veľké množstvo druhov. Poznáme papriky rôznej farby, veľkosti a tvarov. Niektoré sú sladšie, iné štipľavejšie alebo také štipľavé, že len málokto ich dokáže zjesť. Niektoré papriky si vyžadujú skleníkové (fóliovníkové) podmienky, iné môžeme pestovať aj v záhrade. Sadíme priesady, ktoré si buď predpestujeme, alebo kúpime v obchode. Ak si chceme priesady vypestovať sami, začať treba už vo februári, alebo marci. Semiačka papriky lepšie klíčia, ak sa na deň namočia do vlažnej vody. Keď ich zasadíme, umiestnime ich najlepšie na radiátor, pretože semiačka potrebujú asi 30 stupňovú pôdu. Rastlinky by mali mať dostatok vlahy. Keď vyrastú do výšky približne 30 cm, môžu ísť von.

Hnojivo na papriku

Hnojivo na papriku

Hnojivo na papriku so zeolitom dodá rastlinám silu

Papriky sadíme do pôdy, ktorá je zbavená buriny. Predtým než dáme rastliny do zeme, pôdu dobre zalejeme vodou. Pridáme hnojivo na papriku a priesadu. Paprika totiž pre svoj rast, a preto aby mala pekné plody, potrebuje dostatok živín.

Ako hnojivo môžeme zvoliť KlinoFert NPK, hnojivo ktoré obsahuje dusík, fosfor, draslík a ako prídavok minerál klinoptilolit. Klinoptilolit v tomto hnojive má veľmi významnú funkciu. Je to sorbent, ktorý nasáva živiny z hnojiva. Rastlina si ich potom podľa potreby odtiaľ čerpá. Tento prísun živín je regulovaný, takže rastlina nebude ani prehnojená, ani ochudobnená o nejakú živinu. Toto hnojivo na papriku neznečisťuje pôdu, takže je určite dobrým riešením.

Paprikám doprajeme všetko, čo potrebujú

Hnojivo na papriku

Doprajte svojej záhrade to najlepšie

Keď papriky zasadíme, uviažeme ich ku kolíkom alebo o motúz, ktorý natiahneme medzi kolíky. Tak budú mať rastlinu potrebnú podporu. Ak sadíme do skleníka, nezabúdame ho pravidelne vetrať. Paprika potrebuje teplo a vlahu. Takže pravidelne zalievame. Ak listy ožltnú znamená to, že potrebujú prihnojiť. Skučeravené listy znamenajú, že hnojiva je príliš, no so spomínaným hnojivom by ste tento problém mať nemali.

Ak vás zaujalo hnojivo na báze zeolitu klinoptilolit, navštívte stránku spoločnosti Zeocem, a.s.