Pizza pec na drevo pripraví unikátny výsledok

Štandardný

Pizza pec na drevo má vo svojom vnútri veľkú kamennú plochu. Teplo z ohňa spôsobuje, že je táto plocha neuveriteľne horúca. Priamo na plochu sú potom umiestňované pizze, aby sa rýchlo upiekli. Vzhľadom pre svoje jedinečné vlastnosti si vyžaduje pečenie pizze na drevo vhodnú teplotu a príprava takejto pizze v porovnaní s konvenčnými rúrami aj o niečo viac úsilia. Na rozdiel od konvenčnej rúry, pizza pec na drevo nemá vypínač. Potrebujete preto trochu času na prípravu. Drevo by malo horieť 2 až 3 hodiny pred použitím pece, aby bol kameň v požadovanom teplotnom rozsahu.

pizza pec na drevo
Profesionálna pizza pec na drevo

Použite jednoduché tvrdé drevo

Borovica alebo iné ihličnaté drevo môže vylietavať do vzduchu a dokonca uvoľňovať toxické chemikálie. Malo by sa používať  jednoduché tvrdé drevo, aby ste získali výraznú chuť a až 3x dlhšiu dobu horenia v porovnaní s mäkkým drevom. Typ cesta alebo kôrky bude určovať teplotu pece. Aj preto bude teplomer jedným z vašich základných kuchynských nástrojov. Pizza pec na drevo sa využíva spravidla v teplotných rozmeroch od 260 až do 500 stupňov celzia. Dôležité je, aby ste pizzu piekli dostatočne blízko plameňa, a pritom nespálili. Na nájdenie presného bodu bude potrebné zopár testovacích pokusov.

pizza pec na drevo
Pizza pec na drevo môže byť aj súčasťou vašej záhrady

Pizza pec na drevo vyžaduje otáčanie pizze

Počas pečenia obracajte pizzu pomocou lopatky, aby zhnedla zo všetkých strán. Bežná pec vháňa vzduch pre rovnomerné upečenie, ale pece na drevo majú iba jeden zdroj tepla vychádzajúci priamo z plameňa. Otáčanie je kľúčom k tomu, aby sa pizza nespálila alebo bola tepelne upravená iba na jednej strane. Keď je pizza na kamennej doske upečená,  zdvihnite ju na niekoľko sekúnd do vrchného priestoru pece. Dosiahnuť perfektnú pizzu v peci na drevo môže byť náročné, ale s trochou cviku môžete urobiť dokonalú pizzu zakaždým. Všetko to začína zosúladením správneho výberu cesta s typom vašej pizza pece na drevo.