Plán na rok 2017: dovolenka v Abu Dhabi

Štandardný

Ak ste typ človeka, ktorý si vopred robí plány na celý rok a práve ste sa rozhodli naplánovať si vašu letnú dovolenku, potom sa nechajte inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Abu Dhabi dovolenka

Ak ste ešte neboli v Spojených arabských emirátoch, potom vám odporúčam navštíviť Abu Dhabi. Dovolenka v Abu Dhabi splní všetky vaše očakávania z dokonalej dovolenky a ešte omnoho viac.

abu dhabi dovolenka

Abu Dhabi dovolenka = dovolenka splnených snov

Čo treba určite vidieť

Abu Dhabi dovolenka má pre vás pripravené množstvo atrakcií rôzneho charakteru. Jednou z najväčších lákadiel pre turistov je nezabudnuteľná mešita Sheikn Zayed s viac než 100 metrovými minaretmi a 82 kopulami. Za pozretie určite stojí aj najdrahší hotel na svete Emirates Palace alebo hotel Yas Marina, ktorý sa nachádza priamo na trati formule 1. Poteší vás aj pohľad na hradnú pevnosť Al Hosn, nazývanú aj White Ford – nachádza sa v centre mesta. Na Abu Dhabi dovolenke máte možnosť pozrieť si aj mrakodrap Capital Gate, ktorý je zapísaný do knihy Guinessových rekordov. No a dámy zase poteší nakupovanie darčekov v obrovských nákupných centrách ako napr. Abu Dhabi Mall či Marina Mall, kde nájdete viac ako 200 obchodov.

abu dhabi dovolenka

Nakupovanie v Abu Dhabi je pre nákupné maniačky taký malý zázrak

Horúca Abu Dhabi dovolenka

Aby bola pre vás Abu Dhabi dovolenka nezabudnuteľným zážitkom, na ktorý budete dlho spomínať, je nesmierne dôležité navštíviť toto krásne mesto v správny čas. Uprostred leta tu bežne teploty dosahujú 50 stupňov v tieni a bežný Európan takéto podmienky len ťažko zvláda. Aj preto je pre dovolenku v Abu Dhabi ideálny čas od marca do mája alebo na jeseň niekedy v októbri či novembri. Teploty sa vtedy pohybujú medzi 30 a 40 stupňami a vy si tak môžete naplno užívať svoju zaslúženú dovolenku, zaboriť nohy do horúceho piesku a zaplávať si v čistom mori bez toho, aby vám páliace slnko uškodilo, či pokazilo dojem z dovolenky. More je tu príjemne teplé a má od 25 do 30 stupňov – ideálne podmienky na kúpanie.

Neskutočné Abu Dhabi

Dovolenka v Spojených arabských emirátoch nemusí byť vždy len o Dubaji. Abu Dhabi dovolenka je rovnako nezabudnuteľná a plná luxusu – vyskúšajte si ju na vlastnej koži. Abu Dhabi si získa každé srdce a je ideálnou destináciou aj pre toho najnáročnejšieho dovolenkára.