Plavba loďou či na pltiach po Váhu

Štandardný
plavba loďou

Plavba loďou – obzrite si najväčšie krásy Slovenska, napr. hrad Strečno

Rieky a vodné toky boli už v minulosti veľmi dôležité pre život ľudí, boli kľúčové pre stavbu obydlí aj ako zdroj vody. Medzi najdlhšie rieky na Slovensku alebo rieky pretekajúce územím Slovenska patrí so svojim 403 km dlhým vodným tokom hneď na prvé miesto rieka Váh. Naša najdlhšia rieka Váh je sútokom dvoch menších riek – Bieleho a Čierneho Váhu a vzniká z vôd Vysokých i Nízkych Tatier aj prítokov Oravy a Kysuce. Váh preteká od Kráľovej Lehoty cez Liptov, Turiec, Považie až do Trenčína a Piešťan, aby nakoniec mohol popri Komárne vyústiť do Dunaja. Spolu rieka Váh preteká až cez 20 slovenských miest a na niekoľkých z nich umožňuje zaujímavé výlety alebo plavby loďou či na pltiach. Plavba loďou po Váhu patrí k veľmi atraktívnym možnostiam trávenia voľného času.

Plavba loďou po Váhu a najzaujímavejšie lokality

Na plavbu loďou po Váhu sa môžete vybrať v rôznych lokalitách jej dlhého toku. Medzi najznámejšie miesta, kde sa konajú takéto výletné plavby, patrí vodná nádrž Liptovská Mara, Trenčín, Piešťany aj okolie Komárna. Vyhliadková plavba loďou po okolí Trenčína vám umožní pohľad na krásy Trenčína a jeho okolia z úplne inej perspektívy, podobne ako aj vyhliadková plavba loďou po Váhu v okolí mesta Piešťany a po Sĺňave. Vyhliadkové plavby po Sĺňave majú dlhú históriu a konajú sa už približne od roku 1962.

plavba loďou

Plavba na pltiach je tiež veľmi obľúbenou a romantickou aktivitou

Plte pod Strečnom

Nielen plavba loďou vám môže poskytnúť krásne výhľady, ale veľmi atraktívne a vyhľadávané sú aj plavby plťou po Váhu v oblasti Strečna. Pltníctvo na Váhu má naozaj bohatú a dlhú históriu. Plte vás prevezú krásnym 7 km dlhým úsekom rieky Váh, kde budete môcť pozorovať skutočne prekrásne prírodné scenérie Malej Fatry, napr. skaly Margita a Besná či jedinečné pohľady na Starhrad a hrad Strečno, ale aj tunely a železničné mosty. Sezóna pre plavby na pltiach trvá od apríla do konca októbra.