Plavba loďou je nezabudnuteľným zážitkom

Štandardný

Plavba loďou po moriach a oceánoch, riekach alebo jazere. Pobyt na palube lodí je čoraz obľúbenejším spôsobom trávenia voľného času. Túto možnosť využívajú nielen nadšenci plachtenia, ale aj ľudia, ktorí chcú využiť dovolenku inak ako doteraz. Prenájom lode alebo jachty umožňuje plavby v tuzemsku aj zahraničí. Dovolenka na lodi je nepochybne nezabudnuteľným dobrodružstvom s mnohými zvláštnosťami.

plavba lod ocean
Pobyt na palube lodí je čoraz obľúbenejším spôsobom trávenia voľného času.

    Pri tradičnej dovolenke si väčšinou vyberieme hotel v oblasti, ktorá nás zaujíma a láka. Využívame atrakcie a navštevujeme miesta, ktoré sa nachádzajú v bližšom a vzdialenejšom okolí miesta nášho ubytovania. Pokiaľ trávime dovolenku na lodi, máme k dispozícii úplne iné možnosti aktívneho pohybu a presunov z miesta na miesto. Plavba loďou nám dáva neoceniteľnú príležitosť navštíviť veľa zaujímavých miest, často neprístupných po súši.

lod v pristave
Plavba loďou nám dáva skvelú príležitosť navštíviť veľa zaujímavých miest.

Plavba loďou po rieke

     Vzdelávací zážitok na riečnej lodi ponúka príjemnú plavbu so špeciálnymi výhodami. Dobre ovládateľná riečna loď môže zakotviť v blízkosti hlavného mesta alebo lokality s pestrou históriou. Menšia loď sa môže dostať do vnútrozemských destinácií, kam sa väčšie lode nedostanú. Zážitky sú späté ako keby s pobytom v malom plávajúcom hoteli. Dozviete sa viac a budete pozorovať každodenný život pozdĺž riečneho toku.

    Počas pokojnej plavby vnútrozemím krajiny sa ponoríte do jej atmosféry nenásilným a príjemným spôsobom. Pozriete sa na každodenný život ľudí za veľkými mestskými aglomeráciami, kde si vidiečania žijú po svojom. Stredobodom vášho záujmu by mohla byť ich autentická kultúra. Tieto turistické skúsenosti počas plavby loďou sú často ovplyvnené krásnymi dominantami zámkov a hradov na brehoch mnohých väčších riečnych tokov.

Každý deň nová destinácia

    Plavba loďou po rieke nie je ani zďaleka len dočasným módnym trendom, ale jedným zo spôsobov  krátkodobého tematického cestovania. Veľkým dôvodom je príležitosť prežiť každý nový deň v inom meste. Plavba po rieke umožňuje vychutnať si pamiatky niekoľkých rôznych miest a zastaviť sa v každom prístave na niekoľko hodín. Uvoľnený, intímnejší zážitok sa najlepšie zhmotní počas stolovania, keď všetci pasažieri jedia spoločne v jednej miestnosti. To umožňuje sedieť kdekoľvek a komunikovať s ostatnými cestujúcimi počas rekreačnej plavby loďou.