Plavba po Dunaji – druhej najdlhšej rieke Európy

Štandardný

Plavba po Dunaji predstavuje skutočne komplexný zážitok. Nielenže si môžete vychutnať plynulú jazdu na modernej lodi, ale máte tiež možnosť vidieť Bratislavu, Viedeň alebo aj Budapešť a ich okolia z trošku iného pohľadu. Každé z týchto veľkomiest zároveň poskytuje možnosť navštíviť vďaka Dunaju rôzne zaujímavé a historické miesta práve po tejto mohutnej rieke. Ide teda o skvelý spôsob na strávenie voľného dňa, či sa už nachádzate u nás v Bratislave alebo ste na výlete vo Viedni, či Budapešti.

plavba po Dunaji

Vychutnajte si čarovnú Budapešť po Dunaji.

Plavba po Dunaji do okolia Bratislavy

Naše hlavné mesto sa vyznačuje nielen množstvom rôznych mestských aktivít, ale tiež kultúrnymi a historickými miestami. Medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie historické miesta zaručene patrí bratislavský hrad a hrad Devín. A práve hrad Devín sa dá navštíviť aj po rieke Dunaj. Ide o jedinečný výlet, pri ktorom sa priplavíte k tomuto historickému hradu a môžete si ho tak prezrieť nielen z rieky. Prebádajte všetky zákutia tejto historickej pamiatky a doprajte si tiež nádherný pohľad na okolitú prírodu, ktorú dotvára sútok rieky Dunaja a Moravy. Plavba po Dunaji vás však môže zaviezť aj k unikátnemu múzeu moderného umenia názvom Danubiana. Toto múzeum sa nachádza iba kúsok od Bratislavy a láka nielen zahraničných, ale aj domácich ľudí svojimi umeleckými výstavami.

plavba po Dunaji

Navštívte múzeum moderného umenia Danubiana.

Čarovná Viedeň a Budapešť

Hlavné mesto Rakúska a Maďarska patrí bezpochyby k jedným najnavštevovanejším európskym mestám. Disponujú nielen obrovskou dávkou histórie, ale aj jedinečnými architektonickými stavbami, ktoré každoročne navštívi a odfotí nespočetné množstvo turistov. A tak, ako Bratislavou, aj týmito mestami preteká rieka Dunaj. Plavba po Dunaji v týchto mestách tak predstavuje skvelý zážitok, ktorý si návštevníci môžu dopriať. V prípade Viedne je možnosť absolvovať tiež plavbu z Bratislavy a spojiť tak takúto plavbu s návštevou našich rakúskych susedov do jednodňového výletu. Doprajte si takúto zážitkovú plavbu po Dunaji bez ohľadu na to, či ste u nás v Bratislave alebo vo Viedni, či Budapešti.