Plavba po Dunaji pre spestrenie výletu v Bratislave

Štandardný

Bývate v hlavnom meste a očakávate rodinnú alebo priateľskú návštevu, ktorí k vám prídu na pár dní? V tom prípade by ste ich mali zobrať na poriadny výlet! Určite ste sa pohrávali s myšlienkou zobrať ich na hrad – ale ktorý? Čo tak vidieť obidva a pri tom vegetovať? Odpoveď je jasná – vyhliadková plavba po Dunaji, ktorá spestrí každý výlet v Bratislave.

Existujú rôzne vyhliadkové okruhy. Jednou z možností je nenáročný jednohodinový malý vyhliadkový okruh. Takáto plavba začína pohľadom na severný breh, kde môžete pozerať na historickú časť Bratislavy a riečne nábrežie. Pokračuje smerom na západ s výhľadom na Bratislavský hrad, prejde popod most SNP až po most Lafranconi, kde sa s loďou otočíte. Na pravom brehu Dunaja smerom plavby na východ vás upúta zelený Sad Janka Kráľa. Ďalej sa už plavíte popod Starý most smerom k mostu Apollo.

plavba po dunaji
Plavba s výhľadom na Bratislavský hrad

Plavby po Dunaji do Budapešti či Viedne

Leto je vo švíkoch a čoraz slnečnejšie a teplejšie dni nás nútia vybrať slnečné okuliare a tráviť viac času vonku. Plavba po Dunaji by pre mnohých mohla byť príjemné osvieženie. Dunaj je medzinárodnou riekou, ktorá pretína hneď niekoľko európskych hlavných miest. Záujemcom poskytuje naozaj širokú škálu originálnych možností ako tráviť svoj voľný čas. Na výber je hneď niekoľko ponúk výletov. Predovšetkým ide o obľúbenú plavbu z Bratislavy do Viedne, ktorá trvá necelé dve hodinky. V hlavnom meste Rakúska sa dá deň stráviť rôznymi spôsobmi, či už prechádzkou v historickom centre, návštevou pamiatok, múzeí, alebo nákupom. Môžete tu stráviť noc alebo sa vrátiť loďou späť do Bratislavy.

plavba po dunaji
Pekný výlet loďou je aj plavba smerom na Devín

Plavba po Dunaji na ochutnávku vína na Devínskom hrade

Zaujímavá plavba po Dunaji vedie z Bratislavy na starobylý Devínsky hrad. Po zakotvení pri hrade nasleduje prestávka dlhá dve hodiny, ktorú môžete využiť na prehliadku hradu, prechádzku či návštevou lokálnej viechy, kde môžete ochutnať legendárny devínsky ríbezlák. Milovníci cyklistiky môžu na loď nastúpiť s bicyklom a späť do Bratislavy ísť cez tunajšiu cyklotrasu.