Plavba po Dunaji – spestrenie voľného času

Štandardný

Krásy hlavného mesta už máte pochodené a historické chodníčky Bratislavy poznáte naspamäť? Ak vám to stále nestačí, vydajte sa proti prúdu. Plavba po Dunaji je skvelým spestrením vášho voľného času. Dunaj je jednou z najdlhších európskych riek a pre Bratislavu je akýmsi symbolom, rovnako tak pre neďaleký Hainburg. Kedysi bola plavba po Dunaji využívaná pre potreby trhu a obchodovania. Dnes si ju môžete vychutnať ako turista v celej jej kráse. Vedeli ste totiž, že známy britský denník Telegraph spomína práve našu vodnú pýchu v rebríčku štrnástich najkrajších riek sveta? Že nie? Tak nasadať, o chvíľu zdvíhame kotvy. 

Vychutnajte si plavbu po Dunaji.

Plavba po Dunaji tak, ako ju nepoznáte

Je všeobecne známe, že plavba loďou je obľúbeným turistickým lákadlom pre zahraničných návštevníkov nášho regiónu. Bola by však škoda, ak by sme my sami nepoznali krásy prírody priamo v hlavnom meste. Možno vám ani neprišlo na um, čo všetko dokážete v rámci plavebného výletu zažiť. V jazde je započítaný aj čas na prestávku v Hainburgu, preto máte možnosť urobiť si výlet po úchvatnom historickom centre našich susedov. Odchádzajúc z Bratislavy sa zas môžete kochať monumentálnymi stavbami nášho hlavného mesta. Plavba je vhodná pre rodiny s deťmi, relaxujúcich seniorov i aktívnych cyklistov, ktorí potrebujú svoje bicykle previesť na opačný koniec známej cyklotrasy. 

Plavba je vhodná skutočne pre všetkých.

Plavba loďou je skvelou voľbou pre milovníkov cykloturistiky 

Ak vás plavba loďou nadchla, vedzte, že budete s týmto nápadom skutočne nadšení. Počas jazdy sa preveziete až do Rakúskeho Hainburgu, spoznáte všetky krásne scenérie Slovensko – Rakúskych hraníc, a to všetko si môžete vychutnať v rámci cykloturistiky. Plavba po Dunaji je realizovaná na priestrannej kompe, ktorá svojim cestujúcim ponúka až 49 miest. Táto praktická loď však v sebe ukrýva aj priestor pre bicykle. Vďaka tomu si môžete spestriť všedné bicyklovanie po Bratislave nevšedným turistickým zážitkom. Jar, leto i jeseň sú obdobiami, počas ktorých si môžete dopriať skvelý zážitok tradičnej slovenskej turistiky.