Plynové zbrane sú na nerozoznanie od reálnych

Štandardný

Hoci sa pri vyslovení slovného spojenia plynová pištoľ, alebo plynová zbraň môže zdať pre veľa ľudí, že sa jedná o hračku rozhodne to tak nie je. Plynové zbrane majú svoje reálne využitie aj v sebaobrane, nie iba na zábavu majiteľa alebo ako rozhodcovská zbraň na štartovanie pretekov.

Pri využívaní plynovej zbrane na zábavu sa jedná najčastejšie o strieľanie zábavnej pyrotechniky prípadne rôznych svetlíc. Časté je aj strieľanie plynovej munície za cieľom zábavy a iba zvukových efektov.

Plynové zbrane a sebaobrana

plynové zbranePri využití plynových zbraní na sebaobranu je dôležite si uvedomiť jednu základnú vec. A touto vecou je, že váš protivník na vás bude pozerať akoby sa jednalo o reálnu ostrú zbraň a adekvátne bude reagovať. Pokiaľ sa teda zľakne, je to správna voľba, pretože útočník utečie a vy ste v relatívnom bezpečí. Pokiaľ sa však rozhodne použiť zbraň, tak môže vytiahnuť ostrú zbraň. A v tejto situácii to už pôsobí dosť závažným problémom.

A práve sebaobrana je situácia, na ktorú si veľa vlastníkov plynových zbraní túto zbraň zakupuje. Veľkou výhodou je aj to, že podľa zákona na kúpu tejto zbrane postačuje 18 rokov a občiansky preukaz. Teda plynové zbrane sú v kategórii D.

Údržba a starostlivosť ako o klasické strelné zbrane

plynová pištoľHoci sa to môže zdať niekomu divné, aj o plynové zbrane sa treba starať tak, ako o klasické strelné zbrane. Teda po každej streľbe je potrebné ich vyčistenie a ochrana proti korózii. Ochrana súčastí zbrane je dokonca náročnejšia a dôležitejšia ako pri klasických zbraniach. Keďže sa využíva bezprojektilové strelivo a náplne nábojov môžu byť dosť agresívne.

Výber správneho streliva je teda rovnako dôležitý ako pri klasických strelných zbraniach. Pri využívaní plynových zbraní na sebaobranu je dokonca ešte dôležitejší. Keďže práve látka obsiahnutá v munícii je tým, čo dokáže protivníka zastaviť a vám poskytnúť dosť času na útek.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre kúpu plynovej zbrane, je vhodné sa obrátiť na odborníkov. Pokiaľ si sami neviete dať rady, tak v každom dobrom army shope vám určite radi a fundovanie poradia. Stačí sa iba spýtať.