Pohodlné mokasíny sa hodia takmer ku všetkému

Štandardný

Pod názvom mokasíny si mnohí predstavia špeciálny typ módnej obuvi, ktorá má svoj historický pôvod medzi severoamerickými Indiánmi. Tí ich pôvodne vyrábali ručne hlavne z byvolej kože a kožušín. Charakteristickým rysom takejto topánky je vonkajší šev, ktorý sa používa dodnes. Klasický druh je známy svojim strapcami a korálkami. Súčasné modely sú zdobené rôznymi výšivkami, čipkami, korálkami  a dekoratívnymi vložkami  z rôznych iných materiálov.

mokasíny

Štýlové panské mokasíny.

Koža alebo semiš

Mokasíny sú vyrobené z kože alebo semišu. V súčasnej dobe je pri výrobe tohto typu obuvi  používaná najmä teľacia koža. Módne modely sú vyrobené dokonca z kože krokodíla alebo pythona. Sú mäkké a pohodlné topánky vhodné pre každodenné nosenie. Fantasy dizajnéri sú tak bezhraniční, že výrobcovia obuvi ich ponúkajú pre takmer každú príležitosť, od dopoludňajšieho joggingu až po večernú slávnostnú recepciu.

Mokasíny sú prejavom vášho štýlu

Čo sa nosí alebo nenosí k mokasínam, je hlavne  závislé  na celkovom štýle vášho každodenného obliekania. Kombinácia mokasíny a džínsy sa stali klasickým príkladom. Možno ich však kombinovať s krátkymi nohavicami a dobre vyzerajú a so šortkami. Ak radi občas jazdíte rekreačne na chrbte koňa, potom stačí jednoduché  tričko alebo tielko. Perfektným doplnkom môžu byť s jeansovými nohavicami  a bielou košeľou. Dobre vyzerajú úzke džínsy, tričká i džínsové vesty v kombinácii s mokasínami. Tento druh obuvi sa vyrába z najrôznejších materiálov, v pestrej škále farieb a povrchovej úpravy, čo umožňuje vybrať si model pre prakticky akýkoľvek módny štýl.

mokasíny1

Elegantné dámske mokasíny si rýchlo obľúbite.

Ako ich nosiť?

Úplne dokonale vyzerajú napríklad s romantickými šatami alebo k dámskemu outfitu inšpirovanému pánskym štýlom obliekania. Keď si ich ženy dajú  k dokonale padnúcemu nohavicovému kostýmu, hravo nahradia aj  lodičky. Zvykne sa hovorievať, že mokasíny predtým najviac nosili kúpeľní šviháci, užijete si ich teda aj všade na dovolenke. Elegantnú a zároveň pohodlnú a štýlovú mokasínovú obuv si môžete dať  pokojne na nohy  aj v lete pri mori alebo doma na príležitostnom výlete.