Pohovka na spanie – pohodlné sedenie aj spanie

Štandardný
Pohovky na spanie

Pohovka na spanie jednoducho vyrieši problém s neočakávaným nocľahom hostí

Každodenne využívaná, vyrábaná v mnohých prevedeniach, široko využiteľná a flexibilná – taká je pohovka na spanie. Je to nenahraditeľný spoločník pri pozeraní filmov, čítaní kníh, posedenia s priateľmi a v neposlednom rade na pohodlný spánok. Jednoducho pre všetky chvíle, ktoré chcete stráviť komfortne. V súčasnosti je trh presýtený pohovkami rôznych materiálov, farieb, štýlu a tvaru. Preto je niekedy dosť náročné vybrať si tú správnu, ktorá bude nielen pohodlná a pekná, ale aj kvalitná. Doprajte si dostatok času na jej kúpu, aby ste svoje rozhodnutie po krátkom čase neoľutovali. Pohovka na spanie slúži cez deň na sedenie a v noci ju môžete rozložiť ako lôžko na spanie, napríklad pre návštevu. Je to veľmi praktický druh nábytku, ktorý zaberá minimum miesta.

Náhradná posteľ pre návštevu

Ak máte doma málo miesta a nemôžete si dovoliť kupovať posteľ ešte aj pre hostí, pohovka na spanie je pre vás ideálny kompromis. Hodí sa do obývačky, detskej izby, pracovni alebo ktorejkoľvek inej izby. Pri výbere sa sústreďte nielen na jej tvrdosť, ale aj na dĺžku sedadla a výšku opierky. Výrobcovia myslia na vaše pohodlie a ponúkajú modely, pri ktorých máte na výber z matracov rôznych tvrdostí. Určite oceníte aj úložný priestor pod sedacou časťou, kde šikovne uskladníte posteľnú bielizeň. Pohovky na spanie sú vyrábané v rôznych farbách, od konzervatívnych až po extravagantné, vzorované či jednofarebné. Dôležité je, aby pohovka ladila s ostatným nábytkom vo vašom interiéri. Celkovo je lepšie voliť jednofarebnú pohovku a oživiť ju môžete napríklad farebnými vankúšmi alebo nejakou vzorovanou dekou.

pohovky na spanie

Pohovka vám zrejme väčšinu času bude slúžiť na pohodlne sedenie pri televízii či knihe

Pohovka na spanie – materiál a údržba

Voľba materiálu z ktorého je pohovka na spanie vyrobená, je asi najdôležitejšia časť pri kúpe pohovky. Nedá sa jednoznačne povedať, ktorý materiál je najlepší, pretože každý má svoje plusy aj mínusy. Najpraktickejšie sú pohovky na spanie s umývateľným povrchom alebo odnímateľnými poťahmi. Bledé pohovky sú síce pekné na pohľad, ale po takom týždni používania tam už z bielej veľa nenájdete. Voľte radšej tmavšie pohovky, na ktorých sa prípadné fľaky ľahšie „stratia“ – obzvlášť ak máte v domácnosti malé deti alebo domácich miláčikov. Údržba pohovky zahŕňa pravidelné vysávanie a na drobné fľaky postačí teplá voda a prípravok na tepovanie sedačiek.