Posteľné obliečky a dôležité vlastnosti

Štandardný

Nie je nič lepšie ako omladzujúci spánok, ktorý dobije vaše telo, myseľ i dušu. Kvalitná posteľná bielizeň a kvalitné posteľné obliečky robia naozaj rozdiel vo vašom spánku. Ako však môžeme zaistiť, že si vyberieme tú správnu posteľnú bielizeň? Existuje niekoľko faktorov, ktoré treba zvážiť. A okrem pohodlia treba tiež dbať na to, aby bola pekná a aby dobre ladila s vašim interiérom.

posteľné obliečky
Posteľné obliečky by mali ladiť s okolím

Možnosti materiálu

Na trhu sú k dispozícii tisíce rôznych druhov bavlnených látok. Nájdenie tej najlepšej do vašej postele môže vyžadovať trochu znalostí. Niektoré z kvalitných a luxusných posteľných materiálov sú:

Bavlna – Priedušná, ľahko umývateľná a ľahká bavlnená posteľná bielizeň je najlepšia pre každodenné použitie.

Egyptská bavlna – Egyptská bavlna patrí medzi najjemnejšiu bavlnu na svete, má najdlhšie vlákna a je považovaná za najjemnejšiu zo všetkých bavlnených látok.

Bavlnené zmesi – V dnešnej dobe sa na výrobu posteľných obliečok používa veľa zmesových látok, väčšina z nich obsahuje určitú formu bavlny. Spravidla sú lacné a odolné voči krčeniu. Bavlnený polyester je najbežnejšie používanou zmesovou látkou, ale nie je taký priedušný ako bavlna a ani na dotyk to nie je ono.

posteľné obliečky
Posteľné obliečky KLASICKÁ BAVLNA DELUXE

Posteľné obliečky a hustota vlákien

Čím viac vlákien látka obsahuje, tým pohodlnejšia bude posteľná bielizeň. Pri výbere posteľnej bielizne sa vždy riaďte kvalitou priadze a hustotou vlákien, nie gramážou. Kvalitná posteľná bielizeň je vyrobená z priadze s dlhými a tenkými vláknami, ktorá zaistí vysokú hustotu tkania, teda aj vyššiu pevnosť – aj napriek nízkej gramáži. Daľším dôležitým faktorom pri výbere by mala byť priedušnosť látky. Bavlna v zime drží teplo a v lete príjemne chladí, čo z nej robí skvelú voľbu pre takmer akékoľvek počasie. Aj preto sú bavlnené posteľné obliečky obľúbenou voľbou medzi kupujúcimi a to vďaka svojej priedušnosti a pohodliu. Ďalšia vec na ktorú dbajte je, že proces výroby neobsahuje žiadne chemikálie a je bezpečný pre vašu pokožku.