Použitý nábytok v modernom byte

Štandardný

Mnohí ľudia vyhľadávajú v dnešnej dobe starožitný nábytok. V predajniach so starožitnosťami však takýto nábytok môže byť skutočne drahý. Ak hľadáte inú alternatívu, prečo neskúsiť nejaký použitý nábytok pohľadať na zaprášenej povale vašich starých rodičov, v pivnici alebo v second hand predajniach. Chce to len trochu zručnosti a fantázie.

použitý nábytok

V tejto miestnosti sa nachádza použitý nábytok, ktorý dokonale ladí s tým novým

Použitý nábytok nemusíte vyhadzovať

Mnoho použitého nábytku je stále v dobrom stave v základe. A zvyšok sa dá pomerne ľahko zrekonštruovať. Ak je základ alebo konštrukcia pevná a v dobrom stave, použitý nábytok môžete vymaľovať, očalúniť, nalakovať náterom na drevo… a znovu použiť hoci aj v modernom byte. Veľmi populárny je dnes aj retro štýl, vďaka čomu môžete mať doma skutočne štýlový dizajn práve vďaka použitému nábytku.

Ako na to

V modernom zariadení nemusí platiť, že sada tvorí celok. Jedálenský stôl môže byť doplnený stoličkami, ktoré sú každá iná. Inšpirujte sa napr. seriálom PRIATELIA, kde v kuchyni seriálovej Moniky boli stále všetky iné stoličky okolo jedálenského stola, v interiéri prevládalo niekoľko rôznych farieb a štýlov. Niektoré kusy nábytku vyzerali použité a staré, iné zas ako moderné a nadčasové. Dokonca ani sedačky netvorili súpravu. V apartmáne sa objavovali tiež rôzne typy svietidiel.

použitý nábytok

To, že stoličky netvoria set neznamená, že spolu neladia

Najvďačnejšie na rekonštrukciu sú hádam stoličky a kreslá. Použitý nábytok tohto druhu môžete pretransformovať na nepoznanie, alebo môžete ponechať ich originálny vzhľad s minimálnou potrebnou obnovou, ako farbou či náterom na drevo.

Použitý nábytok však môžu byť aj lampy, u ktorých vymeníte tienidlá, komoda, skrine, police… proste čokoľvek. Staré komody majú tiež veľký potenciál na úplnú zmenu. Tí zručnejší si z použitej komody môžu vyrobiť lavicu, falošný krb, knižnicu alebo dokonca skrinku pod TV či veľký hrací domček pre bábiky pre svoju dcéru. Nápadov na zmenu pre použitý nábytok je skutočne neúrekom. Vždy sa môžete inšpirovať aj na internete.

Použitý nábytok je dôležité najskôr vždy dokonale vyčistiť, opraviť prípadné poškodenia, zlomeniny a praskliny, a následne ho patrične ošetriť – najmä ak ide o drevený použitý nábytok.