Povolanie: Kúzelník – ako začať?

Štandardný
kúzelník

Láka vás povolanie kúzelník?

„Aj ja chcem byť kúzelník!“ – tak túto vetu bezpochyby vyslovilo nejedno dieťa hneď po tom, čo uvidelo prvé kúzelnícke vystúpenie vo svojom živote. Avšak, vo väčšine prípadov toto nadšenie do niekoľkých dní či hodín aj veľmi rýchlo opadlo. Tak, ako vo všetkom, aj tu existujú niektoré výnimky, keď tento sen zostáva stále aktuálny aj po niekoľkých rokoch – čo robiť v tom prípade? Je povolanie kúzelníka ešte vôbec aktuálne? A ako sa k nemu dá dostať? Pár základných rád na začiatok si môžete prečítať aj v našom dnešnom článku.

Načerpajte motiváciu a inšpiráciu

Najlepšie, čo môžete pre začiatok plnenia svojho sna urobiť je, že načerpáte dostatok informácií o tom, aké je to byť kúzelník a to od ľudí, ktorí si týmito ťažkými začiatkami už dávno prešli – či už osobne alebo z rôznych iných zdrojov. Motivácia je základom pre začiatok každej činnosti a to platí v tomto prípade hneď niekoľkonásobne. Preto vám môže pomôcť napríklad to, ak si pozriete v televízii, na internete či naživo kúzelnícke show niektorých svetoznámych kúzelníkov, akými sú D. Copperfiel či J. McBride – to vás totižto môže veľmi príjemne naladiť a povzbudiť.

Ak vás okrem kúzlenia bavia aj knihy, rozhodne vám pomôže čítanie biografií od týchto osobností – tu sa dozviete o ich začiatkoch a navyše možno získate aj niekoľko rád a tipov na to, ako byť kúzelníkom.

Čo potrebuje dobrý kúzelník? Trpezlivosť, trpezlivosť a ešte raz trpezlivosť

kúzelník

Triky sa dajú naučiť len s dostatkom trpezlivosti

Po prvotnom získavaní informácií o kúzelníctve ako povolaní, prichádza druhá fáza a tou je učenie. Nezabúdajte, že kúzelník je povolanie, ktoré si zo začiatku vyžaduje extrémnu dávku trpezlivosti. Návody, rady a tipy môžete čerpať z rôznych zdrojov – poslúžiť vám aj v tomto prípade môžu knihy (dávajte si však pozor, aby obsahovali aj obrázkové návody) alebo rôzne videá, ktoré nájdete na internete. Takisto na škodu nemusia byť ani začiatočnícke kúzelnícke sety, hoci tie sú častokrát zbytočne zavrhované a zaraďované do kategórie „pre deti“.

Predtým než sa začnete učiť prvé kúzelnícke triky je dobré si aj upresniť, akému druhu mágie sa chcete venovať, pretože je lepšie vedieť len jednu vec a poriadne ako desať, no z každej iba trošku.