Praktické záhradné stoličky

Štandardný
záhradné stoličky

Drevená záhradná stolička

Záhradné lavice v minulosti predstavovali nepohodlné a nestabilné sedenie. Dnes je tomu však úplne inak a tento kus nábytku sa stáva čoraz žiadanejším na slovenskom trhu. Dnešné záhradné stoličky a lavice sú vyrábané s ohľadom na požiadavky zákazníkov, ktorým v minulosti prekážala práve nepohodlnosť, nespratnosť, nestabilita a v konečnom dôsledku aj neestetickosť lavíc. Všetky tieto nedostatky sú odstraňované pri návrhu moderného dizajnu a výbere kvalitných materiálov na výrobu.

Prečo zvoliť záhradné stoličky?

záhradné stoličky

Záhradná lavica

Záhradné stoličky a lavice sú praktickým pomocníkom pri väčších stretnutiach rodiny alebo rôznych oslavách v záhrade, na terase či v dome. Za praktické sa považujú hlavne preto, že väčšina z nich má dômyselný systém šraubovacích, zakladacích alebo sklápacích nožičiek. Po ich odmontovaní alebo zložení sa z lavice stane plochá doska pripravená na ľahké uskladnenie.

Vlastnosti záhradných lavíc oceníte aj v prípade, že chcete k stolu dostať čo najviac ľudí. Moderné záhradné lavice majú aj ľahko odnímateľné opierky chrbta, takže pohodlie vašich hostí bude plne zabezpečené. V prípade, že by ste použili štandardné záhradné stoličky alebo kreslá, ktoré majú širokú plochu na sedenie a navyše aj rôzne opierky, počet miest pri stole bude viditeľne menší no v niektorých prípadoch praktickejší.

Vytvorte si pohodlie podľa seba

záhradné stoličky

Klasická veľmi praktická záhradná lavica

Záhradné stoličky a lavice sa najčastejšie vyrábajú z tvrdších drevín ako buk alebo dub. Drevo sa potom tepelne a chemicky upravuje aby vydržalo aj náročnejšie používanie. Navyše sa pridávajú ergonomické prvky pre pohodlie sediacich. Pokiaľ chcete ešte zvýšiť pohodlie návštevníkov a zároveň aj oživiť dizajn stoličky či lavice, pridajte vankúše či hrubšie tkaniny.

Výhodou vankúšov je, že sú ľahko odnímateľné a tým poskytujú vám a vašim hosťom možnosť voľby. Hrubšími tkaninami môžete vystlať alebo obaliť sediacu časť lavice a tak ju zladiť k ostatnému záhradnému nábytku. Pokiaľ vám nestačí pohodlie, ktoré poskytujú drevené lavice a záhradné stoličky, poobzerajte sa po stoličkách a laviciach s výplňou ratanu alebo prútia. Takéto záhradné lavice sú pružnejšie, avšak nedosahujú takú vysokú odolnosť voči vplyvom počasia.