Prečo je nutnosťou mat tienacie systémy?

Štandardný

Moderná architektúra sa uberá stále viac a viac k budovám so sklenenými presvietenými miestnosťami. Pri takomto type budovy netreba zabúdať na tieniace systémy, pomocou ktorých si viete ako regulovať svetelnosť takýchto miestností, ale aj teplotu. Tieniace systémy majú okrem toho že ovplyvňujú svetelnosť aj plno iných výhod. Tie najmodernejšie dokonca automaticky podľa polohy slnka sa pohybujú a natáčajú tak, aby čo najmenej osvetľovali ľudí v miestnostiach.  Okrem týchto funkcií majú aj inú. Táto sa týka súkromia, ktorého je stále menej v moderných veľkomestách, kde aj bez ďalekohľadu dovidíte druhej firme do monitorov či rokovacích sál.

tieniace systémy

Tieniace systémy pomáhajú regulovať teplotu v interiéri.

Tieniace systémy – aké sú výhody sklenených budov?

Nepochybne najväčšou výhodou je ich nenahraditeľný dizajn, ktorý očarí skoro každého. Okrem dizajnu vynikajú aj spomínaným presvetlením priestoru, pretože máte okno po celej dĺžke vytvrdeného skla s minimálnymi ohraničeniami. Netreba sa báť, že by tak ľahko prasklo, lebo každé sklo, ktoré sa dostane na budovu, musí spĺňať vysoké štandardy bezpečnosti a hlavne pevnosti. Medzi ďalšie výhody sklenených budov patrí aj kvalitné odhlučnenie od exteriéru. Kvalitné nové budovy majú dokonca aj UV filter v takýchto sklách, čo z nich spolu s tieniacimi systémami robí perfektnú prekážku pre vysoké teploty v priestore.

tieniace systémy

Tieniace systémy sa využívajú najmä na budovách s množstvom skla.

Aké sú nevýhody sklenených budov?

Medzi asi najznámejšie nevýhody patrí údržba z vonka takejto budovy. Ak hovoríme o výškových sklenených budovách, tak je to čistenie takýchto sklenených stien. Na takéto čistenie potrebujete profesionálnu firmu, ktorá je zameraná na výškové práce. Takéto čistenie je pravidelné podľa polohy budovy či úrovne znečistenia sa pohybuje okolo jedného mesiaca až troch. Okrem spomínanej nevýhody je nutnosťou mať tieniace systémy na takejto budovy, či už kvôli prenikajúcemu slnečnému žiareniu, alebo súkromiu. Ak ste sa dostali až sem, tak ďakujem za pozornosť a vaše komentáre, ktoré môžete zanechať dole pod článkom.