Predsieňový nábytok – povinná výbava každej predsiene

Štandardný

Predsieň u vás doma

Vaša predsieň je rovnako dôležitá, ako ktorákoľvek iná izba či priestor vo vašom dome. Väčšina ľudí si necháva zariaďovanie predsiene na koniec a pritom je to vlastne prvá časť domu, ktorú návšteva vidí. Prvý dojem je dôležitý, tak prečo nechať vašich hostí so zlým dojmom, keď je vlastne také ľahké ohúriť ich hneď pri príchode? S vhodne zvolenými farbami, predsieňovým nábytkom a dekoráciami zmeníte vašu predsieň na príjemný a útulný vchod do vášho domova. Predsieňový nábytok by mal plniť estetickú, ale aj praktickú funkciu. Väčšinou má predsieň skromné rozmery a tak treba dobre premyslieť, aký nábytok zvoliť a kde ho umiestniť, aby ste boli s výsledkom spokojní.

predsieň

Jednoduchá a priestranná predsieň

Aký predsieňový nábytok zvoliť?

V podstate platí, že predsiene nepotrebujú veľa nábytku, pretože zapratané vstupné chodby nie sú pekné na pohľad. Dôležité je, aby ste mali kam odložiť svoju obuv a kabáty a na to vám poslúži šikovná skrinka na topánky a vešiaková skriňa. Predsieňový nábytok vyberajte podľa toho, akú veľkú predsieň máte. Nechcete predsa jednou skriňou zapratať celú miestnosť, však? Skrinka na topánky má väčšinou vyklápacie dvierka a má aj niekoľko poschodí. Dbajte na to, aby sa vám tam okrem tenisiek a lodičiek zmestili aj vysoké čižmy. Na kabáty voľte vešiakovú skriňu, kde odložíte bundy aj čiapky a najlepšie urobíte, ak kúpite verziu so zrkadlom. Zrkadlo v predsieni oceníte zakaždým, keď pri odchode z domu budete môcť narýchlo skontrolovať váš vzhľad. Čím väčšie bude, tým lepšie! Pokiaľ ale máte veľkú predsieň, investujte radšej do vstavanej skrini, kde môžete odložiť všetko potrebné – napríklad veci, ktoré sú mimo sezóny. Pohodlie pri obúvaní zabezpečí štýlové kreslo a oceníte aj malý konzolový stolík, kde si zatiaľ položíte kabelku, či kľúče od auta.

predsieň

Aj botník patrí do predsiene

Voľte kvalitu

Predsieňový nábytok bude zaťažovaný denne aj niekoľko krát a preto by mal byť pevný, odolný a jeho povrch by sa mal dať ľahko čistiť. Predsiene z dreveného masívu vás určite nesklamú a poslúžia vám k spokojnosti dlhé roky. Odradiť vás môže jedine vyššia cena, ale ako sa hovorí – za kvalitu sa oplatí priplatiť. Alternatívou je predsieňový nábytok z lacnejšieho laminátu, ktorý sa úplne jednoducho čistí a ak kúpite svetlé odtiene, nábytok vám predsieň opticky zväčší a krásne ju presvetlí.