Pri výbere záhradného altánu zohľadnite tieto faktory

Štandardný

Váš nový prírastok do záhrady v podobe altánu bude slúžiť mnohým účelom ako napríklad bude poskytovať tieň a prístrešok, intímnu vonkajšiu jedáleň alebo detský kútik na hranie a kreatívne aktivity. Okrem tohto všetkého, ak je záhradný altán správne umiestnený v záhrade, bude poskytovať krásnu vizualizáciu do priestoru, ktorá nepochybne zlepší celkový vzhľad vášho domova v exteriéri.

záhradný altán

Útulný záhradný altán

Návrh alebo stavebnica?

Pri výbere záhradného altánu, ktorý bude najviac vhodný do vašej záhrady, či to je z ohľadu na dizajn alebo na veľkosť priestoru, ktorý máte k dispozícii, máte v podstate len dve možnosti. Prvá je navrhnúť a vytvoriť si vlastnú konštukciu, lenže toto môže byť časovo náročné a vyžaduje si to vysokú úroveň zručnosti, aby bola konštrukcia presná a kvalitne postavená. Druhá možnosť je jednoduchšia, spraviť si prieskum ponúkaných záhradných altánov a ich cien, a kúpiť si vám najviac vyhovujúci. Takto pravdepodobne dostanete záhradný altán v podobe stavebnice, ktorú si následne sami postavíte.

Vyberte správne miesto pre váš záhradný altán

Jeden z najdôležitejších momentov je zvoliť správne miesto pre váš záhradný altán. Nepredpokladám, že plánujete altán stále premiestňovať, preto je potrebné zvoliť miesto, kde bude postavený natrvalo. Toto miesto by malo byť v záhrade, kde sa budete najčastejšie zdržiavať, kde sa stretáva praktickosť aj pohodlie. Ak vlastníte pomerne veľkú záhradu, potom je ideálne miesto pre záhradný altán to, ktoré poskytuje dokonalé pohodlie i súkromie, a najlepší výhľad do záhrady. Ak je súkromie narušené od susedov, vždy môžete záhradný altán doplniť o drevené „mreže“ po stranách altánu. Niekedy takéto mreže dokonca dokonale dopĺňajú celkový dizajn altánu. Pri menších záhradách je najlepšia pozícia niekde v pokojnom kúte, čo neovplyvní veľmi celkový priestor v záhrade.

záhradný altán

Výborne poslúži aj na jeseň

Veľkosť a dizajn

Moderné výrobné techniky umožňujú stavať drevené altánky, ktoré sa vyrábajú v širokej škále vzorov v závislosti od preferencií spotrebiteľa. Preto sa uistite, že ste si prezreli všetky možnosti a štýly, a vybrali ten pravý záhradný altán pre vás. Tradičné 6-hrané altány sú populárne pri dobových domoch a záhradné altány s otvorenými stranami sú populárnejšie pri moderných domoch. Veľkosť samozrejme závisí od účelu používania, t. zn. hcete pod váš altán umiestniť jedálenský set, lehátko, či detský nábytok do záhrady?

Viac tipov získate aj v online magazíne o bývaní HOME BYDLENÍ.