Príklepová vŕtačka – pomocník pri rekonštrukcii bytu aj montovaní nábytku

Štandardný

Asi by sme dnes ťažko našli nejakú domácnosť, kde by sa nenachádzala aspoň jedna jednoduchšia elektrická vŕtačka. Aj v klasických panelákových domoch sa občas zíde pri údržbe bytových zariadení, pri snahách upevniť nejakú tú poličku či obrázok na stenu, alebo spevnení rozsušujúcich sa kusov nábytku. Ak sa však rozhodnete samostatne a svojpomocne rekonštruovať svoje bytové jadro či dokonca celý panelákový byt, potom už potrebujete pestrejšie skladbu nástrojov a pomôcok. A bez dobrej príklepovej vŕtačky sa už určite v takomto prípade nedá pracovať.

príklepová vŕtačka

Príklepová vŕtačka Milwaukee a doplnky

Príklepové vŕtačky veľmi uľahčujú vŕtacie práce

Dobrá a spoľahlivá vŕtačka musí mať činné tlmenie vibrácií a premyslenú ergonómiu, ktoré ponúkajú najvyšší komfort v každej pracovnej pozícii a situácii. Príklepovú vŕtačku je možné použiť pre presné a čisté vŕtanie do väčšiny známych stavebných materiálov. Na vŕtanie do tehlovej alebo betónovej steny je potrebné použiť práve vŕtačku s príklepom. Príklepová vŕtačka dieru bezpečne vyvŕta bez porušenia štruktúry muriva. U príklepových vŕtačiek je samozrejmosťou možnosť vypnutia príklepu, ktoré nie je nutné pri vŕtaní do dreva či kovu. Pre bežnú prácu stačí vŕtačka s výkonom do 550 W, pre náročnejších práce do 750 W. Vyšší výkon je potom potrebný iba u špecializovaných prác pri vŕtaní väčších otvorov.

príklepová vŕtačka

Vŕtačky do záhrady aj do domácnosti, pri rekonštrukcii aj montáži nábytku

Plynulá reguláciu otáčok

S touto vlastnosťou vŕtačky a s jej pomocou môžeme podľa povahy a tvrdosti vŕtaného materiálu meniť požadovanú rýchlosť. Špecialitou je možnosť nastavenia krútiaceho momentu, ktorú možno využiť pri sériovom skrutkovaní alebo pri rezaní závitov. Okrem základnej funkcie vŕtania sa vŕtačky môžu využiť aj na skrutkovanie, brúsenie s brúsnym nadstavcom alebo miešanie redších materiálov. Za pomoci brúsneho taniera si môžete obrúsiť drevené povrchy, zatiaľ čo s využitím drôteného kotúča sa odstraňuje hrdza kovových konštrukcií. Dnešné príklepové vŕtačky sú vybavené rýchloupínacím skľučovadlom, dorazovou tyčou a majú ergonomický tvar, ktorý pri práci veľmi oceníte. Potrebujem príklepovú vŕtačku alebo vŕtacie kladivo? Tak o tom zopár myšlienok niekedy nabudúce.