Prípravky proti blchám: Prvá pomoc pri nepríjemných parazitoch

Štandardný

Zrejme každý majiteľ psíka pozná situáciu, kedy sa jeho pes začne nekontrolovane škriabať. Na to, aby dostal blchy, stačí ísť na prechádzku, na výlet, zdržať sa niekde v lese, na čistinke alebo na lúke. Dostať takú blchu nie je žiadna zložitá veda. Popri kliešťoch patria blchy taktiež medzi veľmi časté parazity, ktoré sa na našich miláčikov môžu nalepiť skutočne hocikde vonku. Ak sme teda presvedčení, že náš pes má takýto problém, prichádza rada na prípravky proti blchám. Šampóny, obojky, spreje či pena, všetky tieto možnosti máte, ak chcete svojmu psíkovi čo najrýchlejšie pomôcť zbaviť sa bĺch.

prípravky proti blchám

Aby mali pokojný spánok

Uprednostňujete sprej alebo penu?

Prípravky proti blchám sa predávajú napríklad už v spomínanej forme peny alebo spreja. Pena sa nanáša asi vo veľkosti tenisovej loptičky. Po nanesení by ste mali srsť rozčesať hrebeňom. Pritom by ste mali samozrejme použiť aj rukavice a tričko s dlhým rukávom pre vašu ochranu.

Pozor na oči!

Sprej nanášame veľmi podobne. Ak chceme použiť prípravky proti blchám aj na tvár, nastriekame si ich predtým na ruku. Potom ich jemne vmasírujeme, čím ochránime oči a iné citlivé miesta, ktoré by mohli byť sprejom zasiahnuté. Srsť opäť prečešeme tak, aby sa sprej dostal priamo na kožu. 48 hodín po nanesení by sme zviera nemali kúpať.

prípravky proti blchám

Svrbenie je nepríjemné pre všetkých z nich

Antiparazitiká, prípravky proti blchám ale aj iným škodcom

Tzv. antiparazitiká sú prípravky proti blchám ale aj proti kliešťom a komárom, ktoré môžu rovnako ako aj ľudí, atakovať aj  zvieratá. Niektoré psíky majú s blchami a kliesťami dokonca opakované problémy. Preto by sme nemali zabúdať napríklad ani na prevenciu. Prevenciou pre samotným napadnutím blchami by mohol byť repelentný obojok alebo samotný prípravok s repelentným účinkom. Obojok stačí jednoducho nasadiť a váš psík alebo mačka sú chránení pred útokom komárov, kliešťov či bĺch. Obojky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a odlišnosti sú aj pri prípravkoch určených pre psy a mačky.  Sprej s odpudzujúcimi látkami môžete použiť pri návšteve lesa alebo lúk. Ak viete, že bude váš pes vystavený takémuto riziku, určite sa nebojte použiť prevenciu.