Prispôsobenie postele pre tehotenstvo

Štandardný

postele Tehotenstvo je obdobie tých najväčších zmien v živote ženy a týmto vnútorným zmenám, ktoré sa odohrávajú v jej tele treba prispôsobiť aj okolie, v ktorom sa žena počas tehotenstva nachádza. Dnes sa budeme venovať práve týmto „prispôsobeniam“ a svoju pozornosť zameriame hlavne na postele.

Ak sa pýtate prečo, dôvod je jednoduchý – tehotenstvo prináša mnoho problémov spojených so spánkom a keďže oddych je v tomto období najdôležitejší, je potrebné urobiť všetko pre to, aby bol spánok tehotnej ženy čo najkvalitnejší a ničím nerušený. Ako na to – to sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Postele, matrace a pohodlný spánok

Prvá vec, ktorej sa budeme venovať, sú matrace. Práve tie sú tou najdôležitejšou súčasťou postele aj spánku, pretože pokiaľ v noci nespíte na kvalitnom matraci, ráno sa budete zobúdzať unavení a bez energie. Preto, pokiaľ sú súčasťou vašej postele už niekoľkoročné matrace, tehotenstvo by malo byť pre vás impulzom pre ich výmenu.

Keď už budete kupovať nové, dajte si záležať na ich výbere a hlavne sa nedajte zlákať vidinou pohodlia pri kúpe mäkkého matracu. V tehotenstve je pre vás najlepšie vybrať si matrac, ktorý vám bude dostatočnou oporou, preto sa na trhu už objavujú aj špeciálne matrace pre ženy, ktoré práve prežívajú tehotenstvo.

Tehotenstvo pohodlnejšie vďaka vankúšom

Pre tehotenstvo a pohodlný spánok počas neho však nie sú dôležité iba matrace, ale aj vankúše do postele, na ktorých spíte. Častokrát sa stáva, že si ich musíte podložiť pod hlavu až tak, že pri spánku takmer sedíte a to najmä vtedy, ak máte problémy s pálením záhy. Vankúše by mali byť pre vás pohodlné aj v prípade, že si nimi chcete podložiť bruško alebo nohy.

posteleOkrem postele…

Zdravý spánok vám však nezaručí iba stav vašej postele, ale aj iné aspekty. Pomôcť si môžete napr. krátkou prechádzkou či cvičením tesne predtým, než si ľahnete do postele. Postačiť by vám malo cca 30 min., avšak vo vyšších štádiách tehotenstva si dávajte pozor na opuchy nôh a podobné problémy.