Prvé topánky – dôležitá je najmä kvalita

Štandardný

Asi všetci dobre vieme, že nesprávne zvolená obuv má za následok zdefomované prsty či otlaky, v tom horšom prípade aj dlhodobé zdravotné následky. Problémom, ktoré vznikli nevhodnou obuvou trpí v dnešnej dobe vcelku početné množstvo ľudí a to nehovoriac o deťoch. Ak patríte k tým, ktorých čaká dôležitá úloha, ktorou je kúpiť tie správne prvé topánky pre vaše dieťa, nemusíte sa obávať. Nie je to až taká veda, stačí vedieť, podľa akých kritérii máte obuv vyberať a určite to zvládnete na jednotku.

prvé topánky

Prioritou rodiča je kúpiť kvalitné prvé topánky svojmu dieťaťu.

Kedy je ten správny čas na prvé topánky

Starostlivosť o detské nožičky neznamená len mať kvalitnú obuv. Na správny vývoj vplýva veľké množstvo rôznych faktorov, ako napr. správna a pravidelná hygiena, strihanie nechtov, ale aj správne obúvanie topánok. Každý rodič rieši otázku, kedy je skutočne ten správny čas na kúpu prvých topánok pre svoje dieťa. Prvé topánky by sa mali kupovať až vtedy, kedy trávi vaše dieťa väčšiu časť dňa na nohách, ale hlavne, kedy začína chodiť vonku. Zabudnite na najnovšiu módu, myslite na to, že dôležitejšie je, aby sa vaše dieťa cítilo nielen pohodlne. Hlavne mu nekupujte topánky príliš skoro, teda pokiaľ ich ešte nepotrebuje. Keď už chcete vaše dieťa, aby bolo štýlové, kúpte mu nejaké pekné detské oblečenie. Napr. chlapcom nohavice na traky s kosieľkou a motýlikom a dievčatkám nejaké nádherné šaty, či sukničku s tielkom. Topánky ale potrebujú mať kvalitné, nie štýlové. Myslite na to.

prvé topánky

Pre prvé topánky je dôležitý kvalitný a priedušný materiál.

Aké sú tie vhodné?

Veľmi dôležitý je materiál, ktorý by mal byť kvalitný a teda dostatočne priedušný. Vnútorná stielka by mala byť mäkká , s dostatočnou oporou pre nohu. Prsty na nohách by mali mať v topánke svoj priestor, nielen na rast, ale hlavne aby neboli stlačené a zbytočne sa nedeformovali. Pre tie najmenšie deti sú najvhodnejšie prvé topánky kotníkového strihu, či už šnurovacie, alebo na suchý zips. V lete sú úplne najvhodnejšie sandálky, v ktorých sa noha toľko nepotí.

Na nákup prvých topánok choďte aj s dieťaťom, určite nekupujte obuv bez jeho prítomnosti. Pri kúpe prvých topánok určite vydáte poriadny kus energie, ale za to vás čaká skvelý pocit, že ste urobili maximum preto, aby vaše dieťa malo to najlepšie. No čo je viac ?