Aké puzdra na zbrane poznáme

Štandardný

Puzdra na zbrane sú veľmi populárny a rozšírený výrobok. Aké druhy puzdier teda máme a poznáme? Začnime tými najznámejšími. Kto by nevidel aspoň raz vyťahovať kovboja kolt z puzdra pripevnenom na opasku? Opaskové puzdra prešli samozrejme od tej doby istými úpravami a sú teraz oveľa bezpečnejšie. Tieto puzdra patria momentálne medzi najpoužívanejšie. Ďaľšie veľmi rozšírené puzdro je puzdro upevňované pod pažou. Určite ste sa s ním stretli v rôznych kriminálnych filmoch alebo seriáloch. Je to asi najpohodlnejšia forma nosenia zbrane, keďže váha je rozložená na ramenách a podporená trakovým systémom. Oba vyššie spomenuté typy puzdier sa využívajú predovšetkým na nosenie menších zbraní akými sú pištole alebo revolvery. Ďalej poznáme taktické puzdra. Tieto puzdra sú univerzálne, a dajú sa pripevniť na rôznych častiach tela. Najrozšírenejšie je taktické stehenné puzdro, opaskové puzdro, podpažné puzdro pre skryté nosenie, podpažné puzdro pre nezakryté (vonkajšie) nosenie. Spomeňme ešte kombinované puzdra, puzdra na dlhé zbrane a puzdra na zásobníky a náboje.

puzdra na zbrane

Puzdra na zbrane majte vždy po ruke.

Ako a prečo využívame puzdra na zbrane

Každá zbraň v rukách člena armády, policajnej zložky alebo elitnej jednotky vyžaduje nosenie zbrane v puzdre. Okrem ochrany pred náhodným výstrelom, funkcia puzdra spočíva aj v chránení zbrane pred nepriaznivými vplyvmi. Zbraň nosená v puzdre nie je vystavovaná vplyvom počasia a iným vplyvom okolia. Nemusí sa tým pádom čistiť tak často a šetríme tým životnosť a funkčnosť zbrane.

 

puzdra na zbrane

Puzdra na zbrane by mali byť pevné a kvalitné.

Čo by malo kvalitné puzdro spĺňať?

Dovoľte zopár tipov, ako rozoznať kvalitné puzdro od nekvalitného. Zbraň v púzdre by mala držať pevne a bezpečne. Puzdro by malo byť tiež pevné a nemalo by sa hýbať, napriek tomu by malo byť ľahko upínateľné.  Mali by ste vedieť uchopiť rukoväť. Puzdro by nemalo prekážať pri chôdzi a malo by byť komfortné z hľadiska nosenia. Veríme, že sme Vám aspoň trochu pomohli, pokiaľ sa chystáte pre kúpu puzdra na zbraň.