Ratanové sedenie- obohaťte svoj domov

Štandardný

Prírodný ako aj umelý ratan patrí k veľmi populárnemu a obľúbenému nábytku už celkom dlhú dobu. Je to pre jeho kladné vlastnosti, ktorých je celkom dosť. V dnešnej dobe je na trhu naozaj široká ponuka ratanových výrobkov za rôzne ceny. Pokiaľ potrebujete odpovede na vaše stále nezodpovedané otázky ohľadne ratanu, prípadne nejakú inšpiráciu na vhodné ratanové sedenie, ktorým by ste mohli váš domov trochu oživiť, tento článok je pre vás ako stvorený.

ratanové sedenie

Ratanové sedenie je skvelý spôsob ako oživiť vaše bývanie.

Ratanové sedenie, ratan prírodný a umelý, či história?

Rôzne výrobky ako napr. koše, či koberce z ratanu používali už starí Egypťania. Do Európy ho priviezli Angličania v 16.storočí. Odvtedy je veľmi obľúbený, a to najmä vďaka jeho pozitívnym vlastnostiam, akými sú ľahká údržba, elegantný vzhľad, variabilnosť, odolnosť, pružnosť, či stálosť. Výrobky, či bytové doplnky z prírodného ratanu, ktoré sú síce o niečo drahšie, sa odporúčajú skôr do interiéru, nakoľko nemajú až takú schopnosť odolávať nepriaznivým vplyvom počasia. Umelý ratan má, dá sa povedať  neobmedzenú odolnosť. Znesie prudké slnko, dážď aj mráz, a to bez najmenšieho poškodenia. Ak ho aj zabudnete cez zimu odložiť do pivnice, nič sa nestane. Stačí ho potom opláchnuť, prípadne pretrieť mokrou utierkou a oddane vám poslúži ďaľšie leto.

ratanové sedenie

Ratanové sedenie znesie prudké slnko, dážď aj mráž.

 Vyberte si správne

Ešte predtým ako sa vyberiete si kúpiť ratanové sedenie, premyslite si zopár dôležitých vecí. Na začiatok, či si budete vyberať z prírodného, alebo umelého ratanu. Celkom závisí od toho, kde chcete sedenie využívať, či v interiéri, alebo v exteriéri. Počet kusov a veľkosť ratanového sedenia závisí nielen od vašich kapacitných možností, ale aj od toho, ako často a aký počet ľudí k vám chodí na návštevu. Netreba zabúdať na podsedáky, pre maximálne pohodlné sedenie, ktoré si najlepšie zladíte podľa vášho vkusu. Do exteriéru je zrejme lepšie si kúpiť podsedáky, ktorých poťah sa dá prať, alebo sú z nepremokavého materiálu. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, želáme vám štastnú ruku pri výbere.