Ratanový nábytok – zariaďujte netradične!

Štandardný
ratanový nábytok

Ratanový nábytok sa teší veľkej popularite.

Zariaďovanie interiéru patrí u väčšiny ľudí k tým najobľúbenejším záležitostiam. Výber nábytku však netreba podceniť, pretože ho nekupujete na jeden či dva, ale minimálne na 10 až 15 rokov, čo je skutočne dlhá doba. Nábytok by preto mal byť odolný a pevný a samozrejme nadčasový. Pohľad naň by sa vám po pár mesiacoch nemal zunovať. Najväčší úspech má dnes masívny nábytok predovšetkým z tvrdých drevín akým je napríklad dub či teak. No popularite sa teší aj atraktívny ratanový nábytok. Ratan by mal byť vašou voľbou, najmä ak hľadáte niečo netradičné. A keďže masív už nájdete takmer v každej domácnosti, ratanový nábytok je to pravé pre vás.

Výhody ratanového nábytku

ratanový nábytok

Ratanový nábytok vie byť veľmi štýlový.

Každý z nás už niekde nejaký ratanový nábytok videl. Nájdete ho v rôznych prevedeniach, a to buď ako kreslo, sedačku, stoličky a hojdačku alebo aj ako stôl či dokonca posteľ. Myslíte si, že ratanový nábytok nie je dostatočne pevný a máte obavy, či vydrží to, čo aj masív? Potom by ste mali vedieť, že ratan je jedným z najodolnejších materiálov, ktoré sa používajú na výrobu nábytku. Okrem toho, že je ratan veľmi atraktívny a hodí sa do akéhokoľvek prostredia, oceníte aj jeho dlhú životnosť a jednoduchú údržbu. Stačí ho raz za čas povysávať alebo v prípade potreby pretrieť vlhkou handričkou. Ratan je top materiál pre výrobu nábytku, pretože je príjemný na dotyk, hladký a v porovnaní s ostatnými materiálmi je aj veľmi ľahký. Takže jeho presúvanie nebude pre vás žiadny problém.

ratanový nábytok

Ratanové zariadenie je vhodné aj do exteriéru.

Ratanový nábytok v záhrade

Ratanový nábytok však nie je vhodný iba na použitie v interiéri, rovnako ho môžete umiestniť aj do vašej záhrady, resp. na terasu. Voľte ale tzv. nelúpaný prírodný ratan, ktorý je o niečo odolnejší. No ešte lepšou voľbou je nábytok z umelého ratanu. Umelý ratan v exteriéri nemá konkurenta a často sa o ňom hovorí aj ako o supermateriáli, a to oprávnene. Umelý ratan je nesmierne odolný, pevný aj pružný a rovnako ako prírodný ratan, tak aj jeho umelý príbuzný je veľmi ľahký. Čo ale pri záhradnom nábytku oceníte najviac je to, že ani pri každodennom vystavení na slnku vám nábytok nezmení farbu a vlákna ostanú rovnako pevné.