Ratanový záhradný nábytok – výborná voľba pre terasy a záhrady

Štandardný

Štýlové bývanie s atraktívnym zariadením už nie je len výsostnou doménou interiérov, ale prenáša sa aj do exteriérov okrasných záhrad a na terasy rodinných domov. Dnes už bežne môžete vidieť priestranné terasy zariadené v štýle reprezentatívnej obývacej izby, ktoré sú vybavené naozaj maximálne komforte a luxusne, nábytkom, ktorý by pokojne mohol byť aj ozdobou a reprezentatívnou súčasťou interiéru. To najelegantnejšie riešenie, ktoré súčasný trh do záhrad a na terasy ponúka je určite ratanový záhradný nábytok. Záhradný nábytok z ratanu poznáme v dvoch prevedeniach – prírodný a umelý. Práve umelý ratanový záhradný nábytok, ktorý je odolnejšou imitáciou prírodného ratanu, ponúka tie najexkluzívnejšie modely záhradného nábytku, napr. krásne rohové sedacie súpravy, aké sa doteraz nepodarilo vytvoriť zo žiadneho iného materiálu vhodného do exteriéru a za ktoré by sa nemusel hanbiť ani žiadny profesionálny interiérový dizajn.

ratanový záhradný nábytok

Ratanový záhradný nábytok je praktický aj pohodlný

Nábytok, ktorý znesie a vydrží naozaj veľa

Výhodou záhradného nábytku z umelého ratanu nie je len elegancia a atraktívny, moderný dizajn, ale predovšetkým jeho vysoká odolnosť voči vplyvom počasia, UV žiareniu aj korózii a tiež ľahká údržba, nenáročné čistenie či dobrá stabilita, pevnosť a pritom nízka hmotnosť. Ak si kúpite kvalitný ratanový záhradný nábytok, bude to naozaj správna investícia aj za cenu, že o niečo hlbšie načriete do vrecka, pretože komfortom a dĺžkou životnosti, ktorú vám kvalitný umelý ratan poskytne, sa vám vaša investícia stonásobne vráti.

ratanový záhradný nábytok

Záleží len na vás pre aký štýl sa rozhodnete

Ratanový záhradný nábytok v prírodnom prevedení

Ak dávate prednosť prírodnému, romantickému vintage vzhľadu pred moderným dizajnom, potom bude pre vás lepšou voľbou prírodný ratanový záhradný nábytok. Nábytok z prírodného ratanu sa vyrába v dvoch variantách a to z lúpaného a nelúpaného ratanového dreva (nábytok z nelúpaného prírodného ratanu je však o niečo odolnejší a tak vhodnejší aj pre exteriér). Lúpaný ratanový výplet je určený skôr pre interiér, napr. do zimných záhrad. Ak sa rozhodnete pre ratanový záhradný nábytok v prírodnom prevedení, bude pre jeho bezchybný vzhľad dôležitá správna a pravidelná údržba, napr. aj používanie špeciálneho oleja.