Recept na papriky s príchuťou Balkánu

Štandardný

papriky agrobiosfer.skBlíži sa leto a spolu s ním aj najobľúbenejší čas v roku pre všetkých školopovinných i pracujúcich – čas oddychu a relaxu. Toto ročné obdobie si veľké množstvo ľudí s radosťou vychutnáva práve pri mori, na horúcich piesočnatých plážach. Je všeobecne známe, že jednou z najviac navštevovanejších letných destinácií je už niekoľko rokov po sebe Bulharsko a preto vám z tejto krajiny prinášame aj dnešný recept na papriky s príchuťou Balkánu (originálny názov: Čušky sas syrene), aby ste si mohli chuť bulharskej gastronómie vychutnávať aj po celý zvyšok roka a nie len počas vašej letnej dovolenky.

Recept na papriky s príchuťou Balkánu – Suroviny

Predtým, než sa pustíte do samotnej prípravy tohto chutného a zároveň skutočne jednoduchého jedla, nachystajte si: 8 stredne veľkých paprík (nezáleží na tom, aký druh si vyberiete, ale najlepšie bude, ak sú to domáce papriky, pri ktorých pestovaní bolo použité hnojivo na papriky), 450 – 500 g balkánskeho syru a 2 – 3 ks vajíčok. Niektoré zdroje uvádzajú recept na papriky s príchuťou Balkánu aj s použitím dusených rajčín s cesnakom, takže, ak ich máte rady a chcete dosiahnuť ešte lepšiu chuť, môžete použiť aj tie.

Recept na papriky s príchuťou Balkánu – Postup (1.Časť)

hnojivo na papriky agrobiosfer.skRecept na papriky s príchuťou Balkánu začína tým, že papriky umyjeme, ale nekrájame ani nevyberáme ich stred, iba ich naskladáme na horúcu panvicu, kde ich nasucho opečieme zo všetkých strán. Následne ich vložíme do misky a prikryjeme, necháme odstáť min. 2 hodiny, až pokým sa z nich nebude dať ľahko olúpať tenká koža, ktorá sa vytvorila na ich povrchu počas opekania. Potom z nich môžeme vybrať prostriedok s jadierkami a odstrániť stopku.

Recept na papriky s príchuťou Balkánu – Postup (2.Časť)

Druhá časť receptu pozostáva z prípravy plnky. Pôvodný recept na papriky uvádza, že balkánsky syr iba zmiešame s vajíčkami, avšak pokiaľ nemáte radi príliš slané jedlá, môžete k syru pridať aj tvaroh, ktorý zjemní túto prenikavú slanú chuť. Potom už iba papriky naplníme touto zmesou a pečieme na panvici dozlatista.

Ak sa pýtate s čím je vhodné podávať toto bulharské jedlo, v Bulharsku sa je iba spolu s chlebom, avšak na Slovensku ho môžete pokojne skombinovať napr. aj s varenými zemiakmi. Dúfame, že vám tento recept na papriky s príchuťou Balkánu bude chutiť, rovnako ako aj nám a malý tip na záver – ak chcete, aby vaše domáce papriky a jedlá z nich boli ešte chutnejšie, pri pestovaní použite kvalitné hnojivo na papriky!

hnojivo na papriky agrobiosfer.sk