Rekonštrukcia bytu a 5 vecí, ktoré by ste mali urobiť ešte pred ňou

Štandardný
rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu môže byť oveľa jednoduchšia, ak dodržíte niekoľko základných „pravidiel“

Rekonštrukcia bytu je vo všeobecnosti celkom náročná záležitosť, ktorá môže byť v niektorých prípadoch aj veľmi stresujúca. A to ešte nehovorím o prípadoch, kedy rekonštruujeme byt, v ktorom aj počas rekonštrukcie bývame. Všetka tá špina, prach a robotníci, ktorí u nás pracujú… Aj napriek tomu však existuje niekoľko tipov, ktoré takúto rekonštrukciu značne uľahčia a ušetria vám množstvo nervov. Na čo teda myslieť ešte pred tým, než sa vaša rekonštrukcia bytu začne?

1.      Nevyhnutné veci majte vždy po ruke

Prejdite sa izbami, v ktorých má rekonštrukcia vášho bytu prebiehať a poobzerajte sa po veciach, ktoré sú pre váš každodenný život nevyhnutné. Napr. ak plánujete rekonštruovať kuchyňu, je nemožné, aby ste sa k jednej šálke dostávali cez milióny iných vecí. Preto tie najnevyhnutnejšie veci odložte na miesta, kde ich budete môcť mať po ruke počas cele rekonštrukcie a ostatné (menej potrebné) veci zbaľte do krabíc.

2.      Neoceniteľní pomocníci

Rekonštrukcia bytu by určite nemala prebiehať bez skriniek na kolieskach. Tie sa totižto stanú vašimi neoceniteľnými pomocníkmi vždy, keď budete musieť niečo rýchlo odložiť a zrazu nebudete mať kde. Takisto sú veľmi praktické, nakoľko sú ľahké, jednoducho sa s nimi manipuluje a tiež vďaka nim nájdete hneď všetko, čo potrebujete. Preto si pred rekonštrukciou určite nezabudnite nejaké zaobstarať.

3.      Chráňte si svoje súkromie

Rekonštrukcia bytu, v ktorom bývate, je tiež veľkým zásahom do súkromia. Je totižto možné, že už počas toho, ako sa ráno budete chystať do práce, budú u vás doma robotníci. Aby ste si trocha súkromia predsa len zachovali, odporúčam predeliť pracovný a osobný priestor nepriehľadnými „deličmi“ , napr. paravánmi – vďaka nim sa budete cítiť aspoň o čosi komfortnejšie.

4.      Nezabúdajte na bezpečnosť detí

Ak máte doma deti, je potrebné tiež dbať na ich bezpečnosť počas rekonštrukcie bytu. Tú môžete zabezpečiť napr. tak, že ohradíte pracovnú zónu detskými bezpečnostnými bránkami. Samozrejme, v tomto prípade je potrebné informovať aj robotníkov, aby ich nechávali zatvorené.

rekonštrukcia bytu

Viete, ktoré „vychytávky“ vám značne uľahčia vašu rekonštrukciu?

5.      Rekonštrukcia bytu a domáci miláčikovi

Na bezpečnosť však treba myslieť nie len pokiaľ ide o deti, ale aj o vašich domácich miláčikov. Rekonštrukcia bytu, množstvo nových ľudí a nebezpečné predmety po celom byte – to všetko môže byť pre nich veľmi stresujúce. A tak je lepšie, ak si ešte pred rekonštrukciou zabezpečíte u známych možnosť, aby vám počas tejto doby vášho psa či mačku postrážili.