Rekonštrukcia bytu vám zabezpečí moderné bývanie, ktoré splní vaše predstavy

Štandardný
rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu – čo všetko by ste o nej mali vedieť?

Vlastné bývanie je splnený sen a aby bol tento sen naozaj dokonalý v každom ohľade, väčšinou hneď po kúpe vlastného bytu (najmä staršieho) nasleduje rekonštrukcia bytu, kedy pôvodný stav meníme na náš byt šitý presne na mieru. Rekonštrukcia bytu by mala splniť všetky naše túžby a predstavy o peknom, praktickom a dokonalom bývaní, presne podľa našich predstáv a možností. Rekonštrukcia bytu (podľa jej menšieho či väčšieho rozsahu) však na niekoľko týždňov ba až mesiacov výrazne zasiahne do vášho života aj života vašej rodiny. Je preto dobré vopred sa oboznámiť s tým, čo všetko nás počas rekonštrukcie čaká a ako správne postupovať.

Stanovte si rozpočet a nájdite správneho dodávateľa

Na začiatku je najdôležitejšie celú rekonštrukciu dôkladne naplánovať krok za krokom a stanoviť si rozpočet, do ktorého nezabudnite zahrnúť aj určitú rezervu (približne vo výške 20% z celkovej sumy) na nečakané výdavky mimo plánovaného rozpočtu. Ak ste (čo sa týka rekonštruovania) len začiatočník a nemáte žiadne skúsenosti, môže to byť pre vás o niečo náročnejšie. Skúste osloviť niekoho skúsenejšieho z rodiny či priateľov, kto vám ochotne pomôže, prípadne sa poraďte s odborníkmi a porovnajte viacero cenových ponúk.

Veľmi dôležitý jej aj správny výber dodávateľa, realizátora rekonštrukcie alebo serióznych, zručných majstrov, ak sa chystáte byt rekonštruovať svojpomocne.

Rekonštrukciu  urobte naozaj dôkladne a precízne

rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu musí byť kvalitná a precízna

Rekonštrukcia bytu je záležitosť, na ktorej kvalite sa rozhodne neoplatí šetriť. Ak sa už do nej pustíte, treba ju robiť dôkladne a precízne, aby vás neskôr nezaskočili nemilé prekvapenia.

Skôr, ako sa rozhodnete pre nové stierky, obklad, dlažbu, vaňu či kuchynskú linku, nezabudnite skontrolovať aj všetky rozvody (napr. elektrické či vodovodné), zvážte aj prípadnú výmenu radiátorov.

Zamerajte sa naozaj na všetky detaily a nezabudnite ani na potrebné povolenia či ohlásenie stavby, ktoré si rekonštrukcia bytu vyžaduje tak, aby bolo všetko v súlade zo zákonom aj s dobrými susedskými vzťahmi.