Rekonštrukcia domu je niekedy jedinou cestou za bývaním v lukratívnej lokalite

Štandardný

Kúpa staršej nehnuteľnosti a následná kompletná rekonštrukcia domu, ktorý má toho už viditeľne veľa za sebou, je stále jednou z vyhľadávaných možností, ako získať vlastné bývanie v rodinnom dome s vlastným pozemkom a záhradkou.

Ľudia sa k takémuto riešeniu, akým je vcelku náročná prerábka, teda rekonštrukcia domu, uchyľujú z rôznych dôvodov a jedným z nich je aj fakt, že voľných stavebných pozemkov najmä v centrálnych častiach miest a obcí stále ubúda a bývanie mimo mesta v novovybudovaných lokalitách bez kvalitnej občianskej vybavenosti nie je pre mnohých až také lákavé. Bez vlastného auta sa v niektorých novovybudovaných lokalitách naozaj nezaobídete alebo sa ocitnete vo veľmi nevýhodnej pozícii a každodenné dochádzanie za prácou, nákupmi či vozenie deti do škôl a škôlok vás po čase začne unavovať.

rekonštrukcia domu

Rekonštrukcia domu

Rekonštrukcia domu je náročná, ale dobrá lokalita vám to vynahradí

Každý si musí sám zvážiť pozitíva a negatíva, ktoré so sebou prináša rozhodnutie investovať čas a peniaze do rekonštrukcie staršieho domu, ale často je práve dobrá lokalita tým najväčším benefitom, ktorý vám z dlhodobého hľadiska všetku vynaloženú námahu vynahradí. Mať doslova na skok celé centrum diania, školu, banku, lekára, poštu aj obchody je niekedy naozaj na nezaplatenie. Každé takéto závažné rozhodnutie si však treba poriadne zvážiť, prehodnotiť a dôkladne preskúmať aj celkový stav staršej nehnuteľnosti (statika a celkový technický stav domu, hydroizolácia a pod.) do ktorej plánujete investovať. Nie vždy je totiž rekonštrukcia domu možná alebo rentabilná a potom vám už zostáva jediná možnosť a tou je demolácia a výstavba úplne nového domu.

rekonštrukcia domu

Bývanie presne podľa predstáv

Predbežný finančný rozpočet na rekonštrukciu domu

Skôr, ako padne definitívne rozhodnutie o kúpe staršej nehnuteľnosti, absolvujte obhliadku spolu s odborníkom a dajte si vystaviť predbežný finančný rozpočet, ktorý si rekonštrukcia domu vyžiada. Ak je pre vás cena za nehnuteľnosť spolu s investíciou do rekonštrukcie domu stále zaujímavá a lákavá, máte o dôvod naviac ísť do toho.