Rhodos dovolenka pre každého

Štandardný

Grécko je populárnou destináciou pre milióny dovolenkujúcich z celého sveta. Niet sa čomu diviť. Grécko je príťažlivé pre svoju bohatú históriu a skvelú južanskú kuchyňu, v ktorej si každý nájde to svoje. Viac než samotná pevnina sú hlavným ťahákom známe ostrovy, kde nájdete dokonalé miesto pre relax. Jedným z takých ostrovov je Rhodos. Rhodos dovolenka je zárukou žiarivo čistej vody vďaka okruhliakom pod vašimi nohami. Ide o najväčší Dodekanézsky ostrov, ktorý ponúka veľa možností pre prežitie nezabudnuteľnej dovolenky. Stráviť čas tu v príjemných letných teplotách môžete v rozmedzí neskoršej jari až do polky októbra.

rhodos dovolenka

Krásna voda

Rhodos dovolenka – kam sa vybrať?

V tejto otázke záleží na vás akým ste typom človeka. Môžete mať radi rušné letoviská plné zábavy, klubov a diskoték. Alebo naopak hľadáte absolútny pokoj pre zaslúžený relax? V prvom prípade odporúčam navštíviť hotelovú zónu, ktorá sa tiahne od Faliraki až po kúpele Kalithea. Keď si chcete vychutnať pobyt na 100 percent, určite si vyberte izbu s výhľadom na more. Pre milovníkov nočnej zábavy je tu Koskina, ktorá sa nachádza od hlavného mesta Rhodosu len okolo 7 kilometrov. Toto hlavné mesto sa pýši starobylým centrom a mimoriadne úzkymi uličkami. Nadchnúť vedia aj archeologické pamiatky, vďaka čomu na vás dýcha história mesta na každom kroku. Vynechať miestne akvárium, neochutnať miestne skvelé víno by bolo hriechom. Ak vás už Rhodos omrzí, využite príležitosť zažiť výlet loďou po okolitých ostrovoch. Skutočnú romantiku zažijete len na ostrove Simi.

rhodos dovolenka

Čarovné farby

Keď idete na vlastnú päsť

Ležať celé dni na pláži nemusí byť dokonalou víziou každého z nás. Preto je dobré spomenúť, že si nemusíte lámať hlavu nad dopravou. Pre pohodlnejších je tu možnosť využiť autobusovú dopravu, ktorá vás odvezie takmer kamkoľvek, kde to za to stojí. Radi šoférujete a chcete byť pánom svojho času? Využite prenájom auta. To si môžete prenajať ihneď po prílete na letisku. Jedná sa o najlacnejší typ dopravy na Rhodose. Pobaliť batožinu a vyraziť!

rhodos dovolenka

Miesto pre každého