Rhodos je rajom pre cyklistov

Štandardný

Grécko a jeho ostrovy patria k najkrajším destináciám na svete. Akýkoľvek si vyberiete, každý je niečím špecifický, čo je pre také veľké množstvo ostrovov až neuveriteľné. Rhodos patrí medzi ne. Nachádza sa v Egejskom mori a je najväčším z Dodekanéskych ostrovov. Jeho hlavné mesto sa volá Rhodos a jeho obyvateľstvo žije len z cestovného ruchu. Historické jadro mesta patrí k najlepšie zachovaným stredovekým mestám v Európe. Aj preto ho zapísali v roku 1988 na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Historická časť a priľahlé okolie sa prispôsobilo faktu, že patria k turisticky obľúbeným cieľom.

rhodos

Rhodos si zamilujete už po príchode.

Bohatá história ostrova Rhodos 

Na svoje si na Rhodose prídu určite aj milovníci histórie. Rhodos zažil viacero období, ktoré môžeme považovať za kľúčové. Už len geografické umiestnenie ostrova medzi Európou, Blízkym východom a Afrikou značí, že sa tu miešalo viacero národností a kultúr. Počas panovania Rímanov dokázalo mesto uchovávať svoju krásu a stalo sa jedným z centier vtedajšej vzdelanosti a umenia. Dodnes tu natrafíte na stopy po rímskej prítomnosti, ktorá nám približuje úroveň vtedajšej civilizácie. Po páde Rímanov sa Rhodos stal súčasťou Byzantskej ríše, pre ktoré bol významným obchodným strediskom a križovatkou lodných trás. Predtým než sa Rhodos stal súčasťou Grécka tu žili aj Templári, Osmania a Taliani.

rhodos

Rhodos neponúka možnosti len pre cyklistov.

Raj pre cyklistov 

Ležanie na pláži je pevnou súčasťou pobytu pri mori, no nie každému vyhovuje nečinnosť, ale preferuje športové aktivity. Rhodos ponúka ideálne podmienky pre cyklistiku. Počas výletu na dvojkolesovom tátošovi môžete navštíviť bezpočet nádherných miest. Domáci bicykle využívajú na dopravu do práce a turisti ho používajú na spoznávanie ostrova. Na svoje si tu prídu najmä horskí cyklisti. Určite sa tu nestratia, keďže takmer na každé miesto tu vedú dve cesty pozdĺž pobrežia. Bicyklami sa tu riešia problémy s parkovaním, nakoľko parkovacích miest je v mestách pomenej. Požičovne bicyklov nájdete na každom rohu. Súčasťou požičania je samozrejme aj helma. Teploty tu počas leta bývajú vysoké, niekedy až 35 stupňov vysoké. Preto pred výletom nezabúdajte na pitný režim a repelent. Prajeme vám veľa úspešných kilometrov a čo najviac krásnych dovolenkových zážitkov.