Rohový digestor prináša riešenia pre moderné kuchyne

Štandardný

Každá správna kuchyňa má v dnešnej dobe nainštalovaný digestor nad variacou plochou. Nejde vôbec o novinku, ale o pomocníka, ktorý je tu pre nás už niekoľko desaťročí. Nikto z nás nechce ísť bývať do bytu, ktorý kvôli vareniu môže ľahko napáchnuť od jedál, ktoré v ňom pripravíme. Pokiaľ počas varenia vyprodukujete množstvo pary a máte v obľube aromatické pokrmy, je na mieste sa zamyslieť nad tým, či si môžete dovoliť vynechať digestor spomedzi spotrebičov vo vašej kuchyni. Poznáme viacero druhov, medzi nie patrí aj rohový digestor.

digestory

Digestor môže ísť aj do rohu

Rohový digestor pre rohovo riešené kuchyne

Nie všetky kuchyne sú dispozične riešené tak, že majú variacu plochu umiestnenú pozdĺž, alebo aj uprostred miestnosti. V takom prípade sa odporúča zakúpiť rohový digestor. Ten je určený pre montáž na stenu. Jeho hlavnou úlohou je vyriešiť problém s rohovým umiestnením. Funguje ako klasický digestor, saje paru a rozptyľuje pachy tak, aby bolo ovzdušie v byte, či dome, príjemné a nezávadné. Rohový digestor sa vyrába bežne v šírke 90×90 centimetrov, prípadne 100×100 centimetrov. Digestor vyvádza vzduch buď potrubím do exteriéru, alebo sa dá použiť vhodný uhlíkový filter ako recirkulačný.

digestory

Umiestnite si digestor aj do rohu

Digestor neslúži len na odsávanie pary

Odsávaním vzduchu po varení sa možnosti využitia digestora nekončia. Práve naopak. Osvetlenie patrí medzi najdôležitejšie faktory, ktoré vplývajú na naše varenie a našu bezpečnosť. Nikto sa netúži porezať škrabkou, alebo nožíkom, do ruky. Rohový digestor umožňuje mať pracovnú dosku riadne osvetlenú, vďaka čomu klesá riziko neželaného poranenia.

Patríte medzi ekologicky zmýšľajúcich ľudí? V tom prípade vedzte, že výrobcovia digestorov myslia aj na našu planétu a zároveň na vaše peniaze. Klasické halogénové osvetlenie postupne nahrádza úsporné LED osvetlenie. LED šetrí energiu, ktorú na prevádzku digestora potrebujete vynaložiť. Tým sa zároveň znižujú náklady na účet za elektrinu. Rohový digestor si môžete zakúpiť v klasickom modernom šate, alebo aj v čoraz viac obľúbenom rustikálnom dizajne. Váš výber záleží na dizajne vašej kuchyne.