Rokovací stôl – vhodný pre pracovné stretnutia, školenia aj porady

Štandardný
rokovací stôl

Rokovací stôl by mal tiež reprezentovať vašu firmu

Zariaďovanie kancelárií a konferenčných či rokovacích miestností vo väčších firmách, v rôznych inštitúciách, školiacich strediskách, prípadne v hoteloch si vyžaduje určité znalosti o aktivitách, ktoré tam majú prebiehať ako aj o počte ľudí, ktorým majú tieto priestory slúžiť. Pre konferenčné a rokovacie miestnosti je dôležité nielen dobré technické vybavenie, akustika či osvetlenie, ale aj kvalitný nábytok, ktorým miestnosti zariadime, napr. pohodlné kreslá alebo stoličky a tiež rokovací stôl. Zariadenie rokovacích miestností musí spĺňať najmä funkčnú a praktickú stránku, ktorá sa od priestorov tohto typu vyžaduje, ale aj celkový estetický dojem z priestoru je nemenej dôležitý, pretože vytvára prvý dojem a môže veľa napovedať o samotnej spoločnosti.

Kvalitný rokovací stôl

Základné vybavenie spočíva najmä v pevnom a kvalitnom rokovacom stole, ktorý je nevyhnutný pre rôzne pracovné stretnutia, rokovania, porady či mítingy. Na výber je hneď niekoľko typov rokovacích stolov, napr. štandardné, moderné či dizajnové. Štandardný rokovací stôl býva najčastejšie zhotovený v prevedení laminovanej drevotriesky podobne ako aj bežné kancelárske stoly len v podstatne väčších rozmeroch. Pre náročnejších zákazníkov je vhodnou voľbou rokovací stôl z dyhovanej drevotriesky s vysokou kvalitou spracovania v rôznych farebných prevedeniach či dezénoch. Aj materiály ako kov a sklo majú svoje zastúpenie pri výrobe rokovacích stolov. Veľmi elegantne pôsobia rokovacie stoly s kovovou podnožou a stolovou doskou v sklenom prevedení. Sklo ako materiál však neumožňuje zafrézovanie elektrifikácie, ktorá je potrebná napr. pre notebooky alebo audio prenosy.

rokovací stôl

Rokovací stôl v skutočne modernom prevedení

Pevné, rozkladacie aj flexibilné

Rokovací stôl či stoly sú na výber v rôznych veľkostiach a tvaroch, napr. štvorec, ovál, obdĺžnik v pevnom prevedení, s výrezom uprostred ale aj rozkladacie. Veľmi flexibilným riešením sú rokovacie stoly, ktoré sa dajú vyskladať z viacerých menších (napr. kovových) stolov do rôznych požadovaných veľkostí či tvarov (napr. kruh, osemuholník či polkruh). Hrúbka stolovej dosky môže byť tiež rôzna, najčastejšie ju nájdete v rozmeroch 22 mm, 28 mm alebo aj 38 mm.