Rozkladacia sedačka a zariaďovanie obývačky

Štandardný

Obývačka je jednou z najdôležitejších miestností v dome, preto sa niet čomu čudovať, že na jej zariaďovanie a dekorovanie kladieme veľký dôraz. Snažíme sa, aby spolu všetko krásne ladilo a to nielen nábytok a bytové doplnky, ale aj podlaha a steny. Dominantou každej obývačky je sedacia súprava, ktorá by v prvom rade mala byť neprehliadnuteľná a dizajnovo zaujímavá, ako aj maximálne pohodlná a kvalitná. Vybrať vhodnú sedačku nie je ale také jednoduché, ako by ste si predstavovali a ponuka obchodov vás môže ľahko zaskočiť. Veď v jedinom obchode uvidíte hneď niekoľko desiatok sedačiek v rôznych prevedeniach aj veľkostiach a vybrať si len jednu bude naozaj náročné. Malá rada od nás však znie – výbornou voľbou je rozkladacia sedačka.

rozkladacia sedačka

Rozkladacia sedačka je mimoriadne praktická

Prečo práve rozkladacia sedačka?

Rozkladacia sedačka má na rozdiel od tej klasickej jednu veľkú výhodu a to tú, že z nej v priebehu pár sekúnd dokážete vytvoriť pohodlné lôžko na spanie, napríklad pre nečakaných hostí. Je jasné, že sedačku nebudete používať na každodenné spanie, no koľkí z vás sa môžu vo svojom dome pochváliť vlastnou hosťovskou izbou? Takýto luxus si bohužiaľ nemôže dovoliť hocikto, preto je rozkladacia sedačka skvelou alternatívou, ktorá navyše nezaberie žiadne miesto navyše. Sedačku budete denne využívať ako klasickú sedačku, rozložíte ju iba v prípade potreby, nehovoriac o tom, že rozkladacia sedačka častokrát obsahuje aj úložný priestor, kde môžete skladovať málo používané veci ako napr. vianočné ozdoby.

rozkladacia sedačka

Perfektná do každého bytu

Na čo treba dávať pozor?

Pri kúpe rozkladacej sedačky však majte na rozume, že jej konštrukcia musí byť naozaj kvalitná. Ide o to, že pri rozkladaní sedačky s nekvalitnou konštrukciou sa môže ľahko stať, že sa niekde zlomí alebo inak poškodí a v tom prípade už môžete svoju sedačku rovno vymeniť za inú. Mechanizmus rozkladania musí byť dostatočne pevný a odolný, pričom si môžete vybrať z dvoch variant – rozkladacia sedačka s horizontálnym rozkladaním a sedačka s vertikálnym rozkladaním. A hoci nie je rozkladacia sedačka určená na každodenné spanie, pri jej kúpe klaďte dôraz aj na kvalitu použitého matraca, aby bol spánok na nej dokonale pohodlný.