Rozkladacie pohovky a kedy ich treba vymeniť

Štandardný

Príbeh o tom ako sme zistili, že rozkladacie pohovky nie sú až tak dobré k spánku dvoch chalanov. Žijeme v dobe kedy nie každý študent si môže dovoliť slušné bývanie a nie to ešte ani kvalitný spánok na pevnej posteli. Ja som mal to šťastie že som sa dostal do intráku a že hneď prvý rok som si pospal na nie tak veľmi používanej posteli.

pohovka-rozkladacia-bezova-dav-24918

Rozkladacia pohovka pre vaše pohodlie a relax

 

Jedného dňa, keď sme pili s kamarátom vodku na rozkladacej pohovke pred intrákom na starom detskom ihrisku, kde ju niekto nechal, keď sa dozvedel že intráky majú svoj vlastný nábytok a že svoju rozkladaciu pohovku viezol od rodičov z hornej-dolnej zbytočne a nikto nevie prečo ju tu nechal. Ako sme tak pili, kamarát dostal nápad, že si zoberieme ku kamarátke, ktorá si hľadá spolubývajúcich na nezariadený privát. Privát bol výrazne s nájmom pod cenu, pretože nemal ani len skrinku na topánky, nie to ešte postele. Jediné zariadenie, ktoré tam nájomca nechal bolo kožené lehátko na balkóne a ružový župan v malej kúpeľni. Ja som mu na to povedal „že jasné“, lebo mi to prišlo ako dobrý nápad. Zavolali sme kamarátke, že či by to išlo a ona súhlasila, pretože posledný spolubývajúci si zobrali všetok svoj nábytok zo sebou a ona sama v prázdnom byte už sama byť nechcela.

Rozkladacie povky

Rozkladacie pohovky je potreba vymeniť keď sú už príliš staré

Rozkladacie pohovky nie sú dlhodobo dobré pre spánok

Ako som zistil, tak rozkladacia pohovka nie je dobrá náhrada za posteľ a už vôbec nie, keď sa o ňu musíte deliť s vkuse s kamarátom. Zistili sme, že rozkladacie pohovky nie sú dobré dlhodobé riešenie spánku. Pozrel som stránku, kde boli rozťahovacie pohovky a zistil som, že tá naša nemá všetky mechanizmy v sebe na  v poriadku a že po pár týždňoch sa pod neustálym tlakom začala tá rozkladacia časť pohovky nakláňať, keď sme na nej ležali.

Výmena rozkladacie pohovky za posteľ

Keďže sme už na tej starej rozkladacej pohovke už spávať nemohli, tak som požiadal rodičov o príspevok na novú posteľ. Tatko povedal, že mam ísť pekne späť na intrák a že nemám vymýšľať. Mamka mi podsunula peniaze a pošepkala nech si na zvyšok našetrím. Ja už som nejaké peniaze našetrené z letného tábora, kde som robil animátora. Tak som si išiel vybrať novú rozkladaciu pohovku na ktorej sa aj pohodlne spalo. Kamarát také šťastie nemal a musel ostať spávať na tej starej pohovke.