Rozmanitosť nesie meno Omán

Štandardný

Už dávno neplatí, že sa chodí na dovolenky iba v lete. Nielen Slováci, ale ľudia po celom svete si s radosťou doprajú dovolenku aj počas iného ročného obdobia. Cestovanie a spoznávanie nových kultúr sa stávajú čoraz väčším trendom. Pokiaľ Vás takýto cestovateľský životný štýl zaujíma, alebo hľadáte inšpiráciu na dovolenku, vyskúšajte tropický Omán. Tento štát arabského polostrova naplní požiadavky každého dobrodruha, ktorý dlho neobsedí, ale aj dovolenkára, ktorý hľadá ideálne miesto na relax a pokoj.

omán

Omán ponúka takéto pláže.

Omán s nádychom autenticity

Mestá tejto rozmanitej krajiny sa vyznačujú pôvodnou architektúrou a väčšina z nich sa môže pýšiť pôvodnými historickými pevnosťami.  Aj to je jeden z faktorov, ktorý dokáže dodať každému návštevníkovi vysokú dávku autenticity. Pokiaľ však stále nemáte tohto pocitu autenticity dosť, navštívte tradičné mestské trhy, na ktorých si môžete prezerať a nakupovať tradičné remeselné výrobky, textil, striebro, zlato alebo jedinečné ománske dýky. Okrem toho tu môžete objaviť aj jednu z historických kultúrnych pamiatok, rozpadnutú pevnosť Bahla, ktorá je zapísaná v zozname pamiatok svetového dedičstva UNESCO. Omán je naozaj krajinou, ktorá disponuje veľkým historickým, kultúrnym, ale aj prírodným bohatstvom. Avšak, pravdepodobne tým najvýznamnejším prírodným bohatstvom tejto pestrej krajiny sú kadidlové stromy. Aj napriek tomu, že takéto stromy rastú aj v iných krajinách, práve kadidlové stromy z Ománu sa považujú za tie najkvalitnejšie.

omán

Pre Omán sú typické trhy.

Nie je to len kultúra a história

Omán nezanecháva v pamätiach svojich návštevníkov iba kultúrne a historické zážitky. Výhodou tejto krajiny je, že sa tu človek dokáže naozaj odviazať a vytvoriť si krásne spomienky na celý život, ktoré hocijaká iná krajina neprekoná. Veľkú časť krajiny pokrývajú púšte, avšak niektoré regióny sa pýšia nádhernými horami. A práve takéto rôznorodé prostredie poskytuje svojim návštevníkom takmer neobmedzené možnosti. Môžete absolvovať púštne safari na štvorkolkách, koňoch, ba dokonca aj na ťavách. Nechce sa Vám však do púšte? Nevadí. Vyskúšajte turistiku alebo horolezectvo na ománskych horách, výsledkom čoho bude prekrásny výhľad na okolie. Nechce sa Vám ani to? Stále nevadí. Omán má vo svojej ponuke aj aktivity v spolupráci s Indickým oceánom. Môžete tu pozorovať delfíny, veľryby alebo aj korytnačky, ktoré sa pravidelne objavujú na miestnych plážach. Vycestujte do tohto arabského štátu a doprajte si krásne fotky na instagram, ale hlavne nezabudnuteľné dovolenkové spomienky na celý život.