Rúra – ako si vybrať tú najlepšiu pre vašu kuchyňu?

Štandardný

Viete ako si poradiť s výberom ideálnej rúry do vašej domácnosti? Možno práve niekoľko rád vám pomôže ľahšie sa rozhodnúť…

Dá sa povedať, že plynové rúry, ktoré boli dlhé roky súčasťou mnohých domácností, sú už dnes takmer úplne na ústupe a pri kúpe nových sporákov či samostatných vstavaných rúr vyhráva jednoznačne elektrická rúra, ktorá je všestranná a disponuje aj rôznymi bonusovými funkciami navyše, ktoré umožňujú lepší komfort pečenia a prípravy jedla.

Čo všetko dnes moderné rúry na pečenie dokážu?

Rúra

Moderná rúra z množstvom skvelých funkncií

Dnešné rúry na pečenie sa od tých predchádzajúcich spred niekoľkých rokov odlišujú už nielen svojim vzhľadom a dizajnom, ale aj množstvom nadštandardných funkcií a princípom fungovania.

Bez možnosti nadstavenia horného, dolného či obojstranného ohrevu si už rúru na pečenie asi nevieme ani predstaviť. Ale aj funkcie ako napr. časovač úpravy jedla s automatickým vypnutím, rýchle predhriatie rúry či automatické vysúvanie plechov po otvorení dvierok vám vaše varenie či pečenie dokážu spríjemniť, urýchliť  a zjednodušiť.

Veľmi praktickou funkciou je aj gril, ktorý umožňuje dosahovať vyššiu teplotu ako pri bežnom pečení zhora, a tým dokáže vytvoriť chrumkavú kôrku na čomkoľvek.

Praktický a priestranný vnútorný priestor

Objem rúry a dostatok vnútorného priestoru umožňuje pohodlnejšiu manipuláciu s plechmi na pečenie a aj lepší prístup k pripravovanému jedlu bez toho, aby ste horúci plech museli zakaždým prácne z rúry vyberať. Rúra, ktorá má vnútorný priestor riešený prakticky bez zbytočných štrbín a výčnelkov sa aj oveľa jednoduchšie udržiava čistá.

rúra

V novej teplovzdušnej rúre môžete pripraviť rôzne pochúťky

A čo teplovzdušná rúra?

Veľkou výhodou teplovzdušnej rúry je teplovzdušný obeh, ktorý vám umožňuje prípravu viacerých pokrmov súčasne, pretože pomocou ventilátora rozháňa  v rúre horúci vzduch, čím zabezpečuje rovnomerné zohrievanie viacerých plechov s rozličným druhom jedla bez toho, aby sa vzájomne miešali ich rôzne vône. Takto môžete piecť súčasne napr. zemiaky, mäso aj zeleninu.

Pri výbere tej najlepšej rúry do vašej kuchyne nezabudnite ani na čo najúspornejšiu energetickú triedu nového spotrebiča.