Sedacie súpravy musia byť štýlové, ale aj pohodlné!

Štandardný
Sedacie súpravy

Pohodlná rohová sedacia súprava

Vaša sedačka už má čo to za sebou a pomaly dosluhuje? Z krásnej farby či vzoru pôvodného poťahu už zostal iba tieň a roky používania aj aktivity vašich malých detí na nej tiež zanechali viditeľné stopy, ktoré už nedokáže skryť ani tá najkrajšia deka?

Tak potom je naozaj najvyšší čas poobzerať sa po novej, modernejšej a možno aj väčšej sedacej súprave! Dnešný trh ponúka nekonečné množstvo sedacích súprav a nábytok najrôznejších tvarov, farieb, veľkostí a štýlov. Aj výber poťahových materiálov je omnoho bohatší ako tomu bolo pred rokmi. Sedacie súpravy nájdete v internetových aj kamenných predajniach s nábytkom alebo v špecializovaných predajniach či priamo u výrobcov zameraných práve na sedacie súpravy najvyššej kvality.

Ako si vybrať ideálnu sedaciu súpravu?

Skôr, ako sa vyberiete na obhliadku sedacích súprav rozmyslite si, o aký typ sedačky máte záujem (napr. rozkladacia, polohovateľná, fixná) aj to, kam ju plánujete umiestniť.

Určiť si presné rozmery novej sedacej súpravy z hľadiska priestoru, dispozície a aj s ohľadom na počet členov domácností je veľmi dôležité. Sedacie súpravy sa môžu skladať z rôznych častí, napr. z kombinácie 3-sedu, 2-sedu a kresla (zostavy je možné rôzne variovať napr. 2+2, 3+1+1) alebo si môžete vybrať rohové sedacie súpravy do tvaru písmen L, prípadne U, s taburetkou či bez.

Sedacie súpravy – rozhoduje aj vzhľad, farba a dizajn

Sedacie súpravy

Klasické sedacie súpravy

Väčšina ľudí sa rozhoduje pre sedacie súpravy podľa ich vzhľadu, obľúbenej farby či modernosti dizajnu a často zaváži najmä prvý dojem. Ako sa hovorí, „sedačka vám musí padnúť do oka“.

Nemenej dôležité je aj farebné a dizajnové zladenie sedacej súpravy s ostatným zariadením domácnosti a celkovým štýlom interiéru bytu alebo rodinného domu.

Ak sa vám sedacia súprava naozaj páči, nezabudnite ju aj vyskúšať, pretože na dôležité kritériá ako je výška a hĺbka sedu alebo tvrdosť výplne sa často zabúda a práve od nich záleží pohodlie a komfort sedacích súprav.