Sedacie súpravy treba pri výbere dobre zvážiť

Štandardný

To, že sedacie súpravy sú súčasťou každého obydlia je nad slnko jasné, no málokto z nás sa pozerá pri kúpe aj na vedľajšie aspekty. Sedačky zväčša vyberáme štýlom „páči sa-nepáči sa“. Aké aspekty teda treba zvážiť a nad čím sa zamyslieť keď práve stojíte nad týmto nábytkom?

sedacie súpravy

Výber sedacej súpravy si treba dôkladne zvážiť

Dizajnové trendy ovplyvňujú aj sedacie súpravy

Ak nie ste jasnovidec, ale neviete sa dočkať ďalšieho čísla magazínu s najnovšími trendmi, budete sa musieť na jedného zahrať. Predvídavosť v trendoch a štýloch farieb, či materiáloch si dokážete vycvičiť pomocou dôkladného sledovania každého nového trendu. To platí aj o znalosti tých skutočne dávnych módnych štýloch. Sledovaním trendov totiž zistíte, že sa točia stále dokola, avšak v rôznych časových intervaloch. Sedacie súpravy treba určite vyberať s touto predvídavosťou v podvedomí. Predtým ako si jednu zadovážite, bolo by určite vhodné si čo to o trendoch a aktuálnych štýloch prečítať. Na druhej strane máme pre vás, menej žhavých obľúbencov dizajnu, jednu malú radu. Ak si pri výbere štýlu nie ste až tak celkom istí, siahnite po škandinávskom minimalizme. Zaručujeme, že tento nikdy z módy nevyjde a teda ním určite nič nepokazíte!

sedacie súpravy

Vybrať si môžete z rôznych štýlov

Ako často máte chuť na zmenu?

Medzi nami existuje enormná skupina ľudských bytostí, ktorá cíti potrebu zmeny všetkého vo svojom okolí tak často, ako sa len dá! Aj keď meniť sedacie súpravy každý tretí rok nie je zrovna „šetrné“, verte či nie, nadšencom častých zmien to nie je prekážkou. Práve teraz je čas opýtať sa sám seba: „Patrím medzi túto zmeny-chtivú skupinu ľudí?“. V prípade, že odpoveď znie áno, potom treba zvažovať cenu, ktorú za sedačku či akýkoľvek iný bytový doplnok zaplatíte. Pri tejto situácii, kde sa snažíte držať krok s každou módnou zmenou si uvedomte staré známe – nižšia cena sa rovná nižšej kvalite. Je pravdou, že toto pravidlo sa nedá aplikovať za každých okolností. Napríklad pri kúpe mikiny od svetového dizajnéra zaplatíte aspoň trojnásobnú cenu, než akú by ste dali u bežného predajcu oblečenia. Častokrát platíte totiž sa prestíž, ktorá so sebou ale neprináša žiadnu výnimočnú kvalitu. No ak sa jedná o nábytok ako sedacie súpravy, vyššia cena značí kvalitnejší materiál a dlhšiu životnosť. Tak sa vás pýtam, stavíte teda na módne trendy alebo dlhoročnú kvalitu?