Singapur – mesto na ostrove v tvare diamantu

Štandardný

Singapur je jedno z najbohatších miest sveta. Samozrejme si drží aj titul najmodernejšej metropoly juhovýchodnej Ázie. Nachádza sa tu jedno z najmodernejších letísk na Svete. Singapur má približne 5 miliónov obyvateľov. Singapur je mestský štát – Singapurská republika. Rozprestiera sa na ostrove Pulau Ujong, ktorý svojim tvarom môže pripomínať diamant. Vznik mesta sa spája s malajskou legendou. Hovorí o tom, že raz dávno bol v džungli sumatranský princ, ktorý zbadal neďaleko idúceho leva. Pre princa to bolo dobré znamenie a na danom mieste založil mesto, ktoré nieslo pôvodný názov Singapura. V preklade to znamená levie mesto. V skutočnosti to ale bol pravdepodobne tiger, nakoľko sa v oblasti lev nevyskytuje.

singapur

Singapur sa pýši množstvom okuľahodiacich miest.

Zaujímavé informácie

Mesto je rozdelené na štvrte pričom každá štvrť nesie svoju charakteristiku. Napríklad okrsok Malá India, čínska štvrť, alebo štvrť kde prevláda britská architektúra. Nájdeme tu aj zaujímavý mix obyvateľstva, rôzne jazyky, kultúru či zvyky. S nimi prichádzajú aj rozličné chute, vône a farby, ktoré robia tunajšiu kuchyňu veľmi rozmanitou. Singapur patrí medzi najbezpečnejšie mestá sveta. Ak by sa vám niekto pokúsil ukradnúť vašu batožinu, hrozia mu aj telesné tresty. V krajine platí trest smrti za zločiny ako vražda alebo prechovávanie. Ako už spomenuté stránky, zdravotná starostlivosť je tu na veľmi dobrej úrovni. Pri vycestovaní ale odporúčame, ako vždy, uzatvoriť si cestovné poistenie.

singapur

Singapur ponúka aj kúpanie sa na streche mrakodrapu.

Miesta a atrakcie

Mesto je vyhľadávané turistami z celého sveta. Okrem nákupov najrôznejších tovarov a oblečenia, máme príležitosť obdivovať miestu rozmanitú architektúru a už spomenutú výbornú gastronómiu. Najstaršou štvrťou je Bras Basah, Bugis. Nájdeme tu napríklad Národné múzeum Singapur. Isto vám bude známy pohľad na „troj budovu“ megakomplexu Marina Bay Sands. Je to wellness na streche sveta, ktorý si zamilujete. V komplexe je hotel, výstavisko, nákupné centrá, múzeum, klzisko, divadlá, reštaurácie, kasíno a mnoho ďalšieho. Bazén, v ktorom sa môžete vykúpať je na vrchnej plošine vo výške 191 metrov. Na prvý pohľad je to veľmi impozantná stavba, ktorá očarí azda každého.