Sivé fasády domov sú aktuálne aj v roku 2021

Štandardný

Určite vás neprekvapí, ak vám povieme, že aj fasádne omietky podliehajú aktuálnym trendom. Na druhej strane, už je to niekoľko rokov, čo trendom vládnu veľmi príjemné, neutrálne odtiene. Veľmi populárne sa tak stali napríklad sivé fasády rodinných domov. Ak aj vy preferujete práve takúto jemnú a minimalistickú farebnú paletu, poteší vás farba roka 2021, o ktorej si povieme niečo bližšie v tomto článku. Ak však aj patríte k fanúšikom skôr výraznejších a jasnejších farieb, určite neprestávajte čítať, tento rok si prídete na svoje aj vy.

sivé fasády rodinných domov

Sivé fasády rodinných domov sú stále číslo jedna

Už tradične, každý rok, vyhlasuje spoločnosť Pantone tzv. farby roka. Tie potom udávajú trendy vo všetkých možných oblastiach – od interiérového dizajnu, cez architektúru, až po módu. Nuž a v roku 2021 sa farbou roka číslo jedna stala práve farba PANTONE 17-5104 Ultimate Grey. Aby ste si však nemysleli, že spoločnosť Pantone vyberá farby úplne náhodne, vždy so sebou nesú aj určitú symboliku. Tento rok konkrétne reagujú na aktuálnu pandemickú situáciu v celom svete a preto sa rozhodli pre farbu, ktorá má symbolizovať vyrovnanosť, stálosť a odolnosť. Ak teda plánujete v roku 2021 stavbu alebo rekonštrukciu domu, sivé fasády rodinných domov rozhodne nič nepokazia.

fasády

Fasádne omietky sa v roku 2021 môžu niesť aj v znamení žiarivých farieb

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey však nie je jedinou farbou tohto roka. Ako druhú totiž vybrala spoločnosť Pantone farbu PANTONE 13-0647 Illuminating, čo je výrazná žltá farba, ktorá poteší každého fanúšika žiarivých farieb. Žltá farba predstavuje silu a pozitivitu a práve to je dôvod, prečo ju spoločnosť Pantone zvolila za druhú farbu roka 2021. Ako uvádza Pantone: „Kombinácia farieb Ultimate Grey a Illuminating je posolstvom šťastia podporovaného odvahou a nádejou.“ Samozrejme, nie je úplne ideálne, ak bude celá vaša fasádna omietka žiarivo žltá. Ak pre vás čisto sivé fasády rodinných domov nie sú priveľmi lákavé, odporúčame ich jemne a citlivo kombinovať so spomínanou žltou farbou a veríme, že výsledný efekt bude naozaj ohromujúci!