Skladačky sú správnou cestou k spoznávaniu sveta

Štandardný

Každý z nás mal aspoň jednu doma, a ak nie, nevedeli sme sa dočkať, kedy prídeme do škôlky, a budeme sa s nimi hrať. Skladačky sú poznávacím znamením detstva minulého storočia. Keďže ide o skutočne všestrannú a užitočnú hračku, ktorá tu nie je len preto, aby zahnala nudu, ale tiež podnecuje intelekt či fyzický rozvoj detí, aj v dnešnej dobe sa tešia stále veľkej popularite. Najkrajšie skladačky sú tie, ktoré myslia aj na životné prostredie. Lacné, nekvalitné a umelohmotné skladačky môžete nechať tak. Teraz máte na výber z kvalitnejšieho materiálu, ktorý je ohľaduplný k prírode. 

Drevený domček 3D puzzle

Využitie nájdu v detskej izbe akéhokoľvek veku. 

Rozvíjajte vo vašich deťoch kreativitu a prispejte k ich správnemu vývinu jemnej motoriky, ktorá je tak veľmi dôležitá pre nástup do prvého ročníka základnej školy. Malé častice, ktoré je potrebné uchopiť, a dieťa si pri nich cibrí sústredenosť, dokážu skutočne prispieť k tomu, aby v škole dokázalo úplne prirodzene držať pero v ruke. Takéto hračky tu však nie sú len pre predškolákov. Aj malé detičky, ktoré len teraz objavujú svet, milujú všetky geometrické tvary. O to viac, ak ich zaujmú aj svojou farebnou škálou. Určite si aj vy pamäte na skladačky s otvormi rôznych geometrických tvarov, ku ktorým boli pridelené menšie častice. Logické myslenie a skúsenosť sú veľmi dôležité pri vývine mozgových hemisfér pre detičky, ktoré sfúkli prvú sviečku na svojej narodeninovej torte. 

Jahodová torta

Skladačky nie sú len pre detičky – dovoľte školákom pracovať na poznaní sveta. 

Skladačky sú skutočne skvelou cestou k spoznávaniu sveta aj pre školákov. Existujú totiž drevené magnetické skladačky, ktoré si vyžadujú vyššiu úroveň sústredenosti a premýšľania. Kreujú fantáziu a prispievajú k perspektívnemu pohľadu na riešenie problémov v bežnom živote. Vyzbrojte svoje dieťa vlastnosťami, ktoré zužitkuje ako dospelý človek. Venujte mu skladačky, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť obyčajnými hračkami, no ich podstata je omnoho hlbšia.