Školské tašky-pripravte sa na začiatok školského roka

Štandardný

Blíží sa koniec prázdnin a váš čakajú veľmi dôležité veci, akými sú nielen zmena režimu, ktorý bol počas prázdnin pre deti voľnejší ako počas školského roka, ale aj nákup výbavy do školy, ktorý povedzme si, je vcelku rozsiahly. Je dobré si na začiatok spísať, čo doma máte ešte z minulého roka a čo sa dá použiť aj ďaľší školský rok a čo nemáte a je potrebné kúpiť. Takto sa vám nestane, že večer pred prvým dňom nástupu do školy zistíte, že ste na niečo zabudli a panika je na svete. Všetky veci do školy sú nesmierne dôležité, no jedna z tých najviac podstatných a povedzme si aj vcelku náročných na výber sú školské tašky.

školsky batoh

Spidermanovským batohom nepohrdne žiadny školák

Školské tašky – čo je dôležité pri kúpe

V prvom rade treba myslieť hlavne na to, aby školská taška či batoh dobre sedeli na chrbte vášho potomka.Musí mu vyhovovať nielen dĺžkou tak, aby tvarovo sedel na chrbte. Vyberajte iba z tých, ktoré majú široké ramenné popruhy, ktoré je možné individuálne nastaviť podľa potrieb. Veľkou výhodou je hrudný pás, ktorý doladí správne usadenie tašky na chrbte. Nie vždy platí, že čím ľahšia školská taška, tým lepšia.Napr. taký batoh, ktorý váži menej ako 800gr. Nie je vždy z najkvalitnejších materiálov a nemusí mať správne spracovaný chrbtový systém, ktorý je pre kľúčový pre ochranu chrbta a pre jeho zdravý a správny vývoj. Hliníková výstuž je dobrá voľba a vôbec nemusíte mať strach, že je zbytočne ťažká, pretože váži len niečo cez 0,04kg. Keď sa rozhodnujete čo je lepšie, či kúpiť dieťaťu školskú tašku , alebo batoh, odpoveď nie je až taká jednoznačná.

hellou ktty batoh

Hello Kitty batohom odolá len máloktorá školáčka

Prečo? Pretože každé dieťa je výnimočné a každému vyhovuje niečo iné. Niektoré má rado všetko pokope, druhé zase uprednostní množstvo priehradok. Školské tašky, či aktovky majú jeden väčší priestor, školské batohy zase niekoľko menších.Je otázne, čo vašemu dieťaťu vyhovuje viac.

Pár užitočných vychytávok

Určite nezabudnite na drobné detaily, ktoré sú praktické a určite spríjemnia a zjednoduchšia  vášmu dieťaťu život počas školského roka. Jedným z nich je vnútorná priehradka hneď pri chrbtovej oblasti, ktorá slúži na ťažké a veľké knihy. Vďaka ktorej bude váha tašky správne a rovnomerne rozložená. Dôležité sú aj reflexné prvky po všetkých stranách tašky, aby bolo dieťa dobre viditeľné za akéhokoľvek počasia. Na bočnej strane tašky by malo byť vrecko na fľašu, aby sa v prípade „úrazu“ nevylial obsah na veci v taške. Taktiež vo vnútri tašky menšie vrecko, najlepšie zapínacie na zips na kľúče, peniaze, či iné drobnosti. A jednu samostatnú priehradku, či vrecko na desiatu. Vyhnete sa tak nechcenému znečisteniu školskej tašky.