Školské výlety na Slovensku – poznajme náš kraj

Štandardný

Školské výlety sú pre mnohé deti (a niekedy aj pre učiteľov a rodičov) tým najšťastnejším alebo najobľúbenejším školským obdobím (okrem letných prázdnin samozrejme). Pre deti je to prvá tak trošku dospelácka dovolenka. Pre mnohé deti je to jediný čas, kedy sú bez dozoru svojich rodičov a tešia sa zo zodpovednosti a voľnosti v rozhodovaní sami za seba. V dnešnej dobe je celkom moderné, že školy organizujú rôzne výlety pre deti aj do zahraničia. No v prvom rade by mali byť jednoznačne školské výlety na Slovensku.

školské výlety na Slovensku

Bojnice su skvelým miestom pre školské výlety na Slovensku.

Víta vás Slovensko!

Všetci veľmi dobre poznáme naše Tatry. Slovensko však ponúka omnoho viac a hlavne pre školské výlety. Podmienky pre školské výlety na Slovensku sú priam ideálne a to od východu až po západ po celej krajine, pričom každý kút je niečím iným výnimočný. Slovensko ponúka jedinečné prírodné krásy, jaskyne, hrady, zámky a kaštiele s bohatou históriou, zoo, botanické záhrady, farmy, veľa možností pre turistiku, kúpanie (vonku aj v krytých bazénoch) či lyžovanie, ďalej pamätníky, zrúcaniny, a množstvo ďalších atrakcií. Pre mnohých cestovateľov je práve naše Slovensko rajom na Zemi. Školské výlety na Slovensku zabezpečujú deťom touto neformálnou formou učenie aspoň základných znalostí o Slovensku, jeho histórii, zvykoch, biodiverzite a iných dôležitých poznatkov. Je dokázané, že človek si skôr zapamätá akékoľvek poznatky, keď ich môže vnímať všetkými zmyslami, preto na školských výletoch si deti často krát ani neuvedomia, že sa učia a zapamätajú si tieto poznatky omnoho jednoduchšie.

školské výlety na Slovensku

Školské výlety na Slovensku, to je aj Oravský hrad.

Školské výlety na Slovensku sú veľkým prínosom

Sama ako cestovateľka sa stretávam s ľuďmi z celého sveta a pri každej príležitosti sa ľudia pýtajú navzájom čo-to o krajine, ktorú ešte sami nenavštívili. Stretla som aj zopár Slovákov, ktorí o svojom rodnom Slovensku svojim zahraničným kamarátom teda veľa povedať nevedeli. Hoci majú precestovanú polovicu Zemegule, svoje Slovensko nepoznajú dostatočne dobre, aby o ňom vedeli rozprávať neznalcom. Je to celkom zahanbujúce. Preto je dobré venovať dostatok času už malým deťom k znalostiam svojho rodného kraja.