Školy v prírode môžu byť krásne v každom ročnom období

Štandardný

Školy v prírode sú predovšetkým o poznávaní, nových zážitkoch, zábave, ale aj o kolektíve, súdržnosti a priateľstvách a to všetko sa dá prežiť s tými správnymi ľuďmi na správnom mieste a v správnom čase… Správni ľudia sú priatelia, spolužiaci aj pani učiteľky či vtipný a zábavný animátori, ktorí vám dokážu spríjemniť každý pobyt v škole v prírode svojou fantáziou, nápadmi a množstvom zábavných hier či súťaží. Správnych miest v príjemnom prostredí našej krásnej prírody máme na Slovensku tiež viac než dosť a správny čas na školu v prírode je každý deň počas celého školského roka, nie je ničím ohraničený, pretože rovnako úžasné školy v prírode môžete zažiť na jar ako aj na jeseň či v zime, jednoducho v každom ročnom období bez ohľadu na to, či vonku mrzne, sneží alebo svieti slniečko. Stačí len to, že tam budú tí správni ľudia.

školy v prírode

Jedna z večerných aktivít môžu byť šipky

Jarné či takmer letné školy v prírode

Jar a začiatok leta (najmä máj a jún) patria k mimoriadne obľúbeným mesiacom na organizovanie školy v prírode, pretože prinášajú väčšiu istotu, že počas pobytu vás čaká pekné počasie a teda aj viac času stráveného pohybom a hrami na čerstvom vzduchu. Športová obuv, oblečenie aj rôzne športové pomôcky či náčinie, ako sú napr. lopty, tenisové rakety, prípadne trampolína či dokonca motorové štvorkolky dostanú v tomto čase určite poriadne zabrať. Dokonca je to ideálny čas na spojenie školy v prírode s plaveckým výcvikom.

školy v prírode 1

Aj takto môžu vyzerať školy v prírode počas jesene

Ani jesenné a zimné školy v prírode nezaostávajú

Rovnako krásne a zábavné však môžu byť aj jesenné obdobia. Kedy deti môžu spoznávať prírodu z úplne iného pohľadu. Ako napr. zbieraním rôznych lesných plodov šípok, gaštanov či farebných jesenných listov, ktoré vám zabezpečia spolu s kreatívnymi potrebami skvelý materiál na detské tvorenie aj počas dní, kedy počasie nebude úplne ideálne. A v neposlednom rade sú tu ešte zimné školy v prírode, kedy je zábava na snehu tým najlepším programom, aký deťom môžete poskytnúť.