Školy v prírode v Žilinskom kraji

Štandardný
školy v prírode

Školy v prírode v Žilinskom kraji ponúkajú predovšetkým krásnu prírodu

Žilinský kraj je oblasť, kde sa školy v prírode odohrávajú zrejme najčastejšie. Zo značnej časti je to práve kvôli nádhernej prírode, ktorá sa tu nachádza, ale aj preto, že takáto škola v prírode je vhodná pre malých škôlkarov aj starších žiakov. Každý si tu príde na svoje a pedagógovia tiež môžu pripraviť svojim žiakom bohatý program. Aké konkrétne možnosti sa pre školy v prírode otvárajú v Žilinskom kraji? To už nájdete v článku…

Základom je turistika – nenáročná aj náročnejšia

Školy v prírode v Žilinskom kraji sa nesú vždy predovšetkým v duchu turistiky. Či už tej nenáročnej pre škôlkarov alebo tej náročnejšej pre starších žiakov. Výhodou tejto oblasti je najmä to, že ponúka turistiku hneď v dvoch obľúbených oblastiach, akými sú Orava a Nízke Tatry. Pre deti môže byť veľmi zaujímavá napríklad nenáročná túra náučným chodníkom okolo Váhu, ktorá smeruje z Liptovského Jána do Liptovskej Porúbky. Náučný chodník pre deti nájdete aj v blízkosti Oravskej Lesnej. Trochu náročnejšia je už túra k Súľovským skalám, ktorá však určite stojí za to.

Atrakcie pre deti v Žilinskom kraji

Samozrejme, pre deti sú viac ako túry zaujímavejšie rôzne atrakcie. Pre školy v prírode je vhodná napr. návšteva Múzea Oravskej dediny, kde si deti môžu obzrieť typické ľudové domčeky, ktoré boli charakteristické pre oravský región. Častokrát sa tu tiež konajú rôzne tvorivé dielne, pri ktorých sa deti môžu zabaviť. S deťmi sa tiež určite oplatí navštíviť Oravský zámok, Oravskú lesnú železnicu či Oravskú priehradu – toto všetko im pripraví zábavu pokojne aj na celý deň. V okolí nízkych Tatier ich zasa môžete zaujať napr. návštevou rôznych jaskýň, ktoré sa tam vyskytujú. A ak si ako pedagógovia trúfate, vezmite svojich „zverencov“ aj na bobovú dráhu – bude to pre ne určite nezabudnuteľný zážitok!

školy v prírode

Ubytovanie pre školy v prírode v Žilinskom kraji

Nie len školy v prírode, ale aj lyžiarske zájazdy

Obľúbené lokality na ubytovanie pre školy v prírode v Žilinskom kraji sú napr. už spomínaný Liptovský Ján, ale tiež Oravice alebo Makov. Na záver však musíme spomenúť aj to, že Žilinský kraj nie je obľúbeným miestom iba pre školy v prírode, ale aj pre lyžiarske zájazdy.